МЕСИ ИСПИСАО ИСТОРИЈУ ПРИМЕРЕ
ЈЕДАН од најбољих фудбалера свих времена Лео Меси постао је први фудбалер у историји Ла Лиге који је у једној сезони постигао најмање 20 голова, уз исто толико асистенција.
фото: ЕПА
Ас Барселоне је у суботу увече остварио 20. асистенцију, када је на гостовању против Ваљадолида сјајно проиграо Артура Видала за једини гол на мечу.
Једини играч који је досад имао барем 20 асистенција у сезони био је некадашњи Месијев саиграч Ћави, који је тај подвиг остварио у сезони 2008/09, док је Месијев подвиг у лигама петице успео да оствари само Тијенри Анри, који је у легендарној Арсеналовој сезони 2002/03. постигао 24 гола уз 20 асистенција.
Препоручујемо
ПРЕОКРЕТ "БРЂАНА"! Чукарички прекинуо црну серију на најбољи могући начин (ВИДЕО)
28. 02. 2026. у 17:12
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за суботу
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила неколико занимиљвих предлога.
28. 02. 2026. у 07:00
ДРАМА! Кошаркаши Партизана "заробљени" у Дубаију
Најновије вести из КК Партизан везане су за рат који је данас отпочео, а конкретно за Дубаи на који је напад извршио Иран, након што су га напали Израел и Сједињене Америчке Државе.
28. 02. 2026. у 17:51
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)