"ДОЛАЗИМ НА СКУПШТИНУ, АЛИ..."! Марко Николић о тоталном суноврату Партизана
ТМУРНИ облаци никако да се растерају изнад Хумске!
ФОТО: Танјуг/ AP Photo/Manu Fernandez
Партизан чини се пролази најтежи период кроз своју историју, а за 1. јун је заказана и Скупштина клуба на којој ће се појавити Марко Николић, тренер шампиона Грчке АЕК-а из Атине.
- Ако Бог да здравља, бићу тамо. Жао ми је што је клуб у овом моменту и надам се да ће кроз Скупштину изаћи из кризе, мада се бојим да то неће бити крај и да ће одређени људи наставити по старом да се оглашавају. Ту постоји велика разлика између Партизана и Звезде. Звезда кроз историју има много традиционално већу дисциплину људи који су били у клубу – бивших играча, руководилаца и тренера. Они имају бољу структуру, прогласили су Звездине звезде и не може свако, уз сво поштовање, ко је одиграо 30 или 50 утакмица да се зове Звездином легендом, већ само бившим играчем. А у Партизану се мање-више свако ко је икада одиграо ишта зове легендом - рекао је Николић у интервјуу за "Моцартспорт" и додао:
- Себи никад нисам дао за право да се тако зовем. У Партизану су легенде неки други, а не ја или неко ко има 50 или 70 утакмица. Зна се ко су праве легенде Партизана: од Моце Вукотића, Саше Илића, Никице Клинчарског... Постоје и тренерске легенде попут Љубише Тумбаковића, који то јесте по броју утакмица и трофеја. Они су легенде. Ми остали смо били мање-више успешни, вољени или цењени, али нисмо никакве легенде. Звездаши су ту дисциплинованији и боље се понашају према свом клубу у медијима. У Партизану је постала традиција да људи дају себи за право да лако иду против свог клуба, а мени се то не допада. Ја ћу увек бити на страни клуба и институције Партизана и потрудићу се да млађе нараштаје својим примером скренем на тај пут.
Када је у питању страна коју ће изабрати, Николић је био јасан:
- Рећи ћу на Скупштини ако ме неко буде питао, али то ми није фокус. Има ко се бави тиме, док ја немам никакву додирну тачку, осим што пратим, гледам, навијам. Имам толико обавеза у послу који је захтеван, имам и приватни живот. Партизан ми није преокупација. Људи мисле да ја овде у Атини седим и по цео дан се бавим Партизаном. То нема везе с мозгом, то су већ теорије које граниче са патологијом, да има име у медицини. Ја сам најобичнији навијач Партизана, бивши тренер, и ништа више од тога. Имам свој посао који је захтеван и свој живот.
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
Препоручујемо
МИЈАИЛОВИЋ: "Генерација из Барија урадила оно што су раније сањале, а будуће теже томе"
29. 05. 2026. у 22:43
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВАКОВА ВИОЛИНА ОДЗВАЊА ПАРИЗОМ: Ђоковић никад ближи 25. гренд слему, Фонсека мора пасти
Новак Ђоковић наставља поход ка историјској 25. гренд слем титули, а наредна препрека на Ролан Гаросу биће му један од најталентованијих младих тенисера света — Јоао Фонсеца.
29. 05. 2026. у 11:45
СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН, ЛЕГЕНДЕ ЗГРОЖЕНЕ! Јаник Синер усред меча на Ролан Гаросу напустио терен!
На тениским теренима у Паризу одвија се други гренд слем турнир сезоне, Ролан Гарос, а баш када је Новак Ђоковић данас сазнао не баш добру вест, Јаник Синер је згрозио многе. И, на крају - испао са турнира, на који је стигао као први са АТП листе, а и са сјајним низом успеха.
28. 05. 2026. у 14:59 >> 15:10
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)