БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА НАДОМАК МУНДИЈАЛА: Един Џеко и екипа заказали спектакуларан меч са Италијанима за одлазак на Светско првенство

Фудбалери Велса и Босне и Херцеговине одиграли су нерешно (1:1), отишло се у продужетке, затим и у пенале а тамо се екипа Сергеја Барбареза боље снашла и прошла даље.

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА НАДОМАК МУНДИЈАЛА: Един Џеко и екипа заказали спектакуларан меч са Италијанима за одлазак на Светско првенство

FOTO: Tanjug/AP/Heinz-Peter Bader

Три јунака су се издвојила – Един Џеко који је обезбедио продужетке голом у 86. минуту, голман Никола Васиљ који је одбранио пенал Нику Виилијамсу на крају 4. серије и талентовани Керим Алајбеговић који је остао миран и ударцем са беле тачке послао Босну и Херцеговину даље.

Босна и Херцеговина ће против Италије у Зеници одлучити ко је путник на Светско првенство.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СЕНЕГАЛ СЕ САМОУБИО НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.

01. 07. 2026. у 22:00

ХРВАТИ ПРИЗНАЛИ: Зашто су нам оправдано поништили гол за 2:2

ХРВАТИ ПРИЗНАЛИ: "Зашто су нам оправдано поништили гол за 2:2"

ХРВАТСКА репрезентација је испала са Светског првенства. Изгубили су од Португала 2:1 у осмини финала Светског првенства и завршили свој наступ, док ће Кристијано Роналдо и другови у осмини финала јуришати на комшијску Шпанију.

03. 07. 2026. у 17:09

Коментари (0)

НЕ МОЖЕТЕ ДА ЗАСПИТЕ ОД ВРУЋИНЕ? Испробајте овај сјајан трик са пешкиром - расхладиће собу за трен