УЖАС У КОМШИЛУКУ! Легендарни фудбалер критичном стању, бори се за живот
ТУЖНЕ вести из света фудбала.
Фото АП
Чувени бугарски бивши фудбалер, Љубослав Пенев (59), у критичном је стању и бори се за живот на једној онколошкој клиници у Немачкој.
Пенев је хоспитализован прошле недеље а после прегледа је дијагностикован рак бубрега, преноси бугарски „Гол“. Изгубио је на тежини, тело му је исцрпљено и хемиотерапија није опција.
- Данас се једна од највећих бугарских легенди бори за живот. Љубослав Пенев дао нам је победе, понос и снагу – сада му ми морамо дати наду. Молимо вас, станимо раме уз раме и пружимо руку човеку који никада није престао давати за Бугарску“, наведено је у поруци која је обишла регион.
Љубослав Пенев је каријеру започео у ЦСКА из Софије где је стекао статус клупске легенде. Наступао је, између осталих, још и за Атлетико Мадрид и Валенсију.
За репрезентацију Бугарске је наступио на 62 утакмице и постигао 14 голова.
Бонус видео: Сада је све јасно - ево шта руски навијачи стварно мисле о Косову
Препоручујемо
КАКАВ МЕЧ У МИЛАНУ: Интер и Наполи поделили бодове, "нероазури" чувају прво место
11. 01. 2026. у 23:03
ПАРТИЗАН СЛАВИО У ЦРНОЈ ГОРИ! Црно-бели бољи од Студентског центра у 14. колу АБА лиге
11. 01. 2026. у 22:20
СПЕКТАКЛ! ЕЛ КЛАСИКО ЗА ТРОФЕЈ! Барса силовита, Реал рањив – ко диже Суперкуп у Џеди?
БАРСЕЛОНА и Реал Мадрид састају се у финалу Суперкупа Шпаније у недељу увече (20.00), у новом издању Ел Класика који директно одлучује о трофеју као и прошле године када је убедљиво славила Барса (5:2).
11. 01. 2026. у 07:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)