НОВА ПОВРЕДА ЗА ЛАМИНА ЈАМАЛА: Шпанија без младе звезде на наредна два меча у квалификацијама за Мундијал
Фудбалер Барселоне Ламин Јамал пропустиће због повреде мечеве репрезентације Шпаније против Грузије и Турске у квалификацијама за Светско првенство 2026. године, саопштио је данас Фудбалски савез Шпаније (РФЕФ).
FOTO: Tanjug/AP
Фудбалери Шпаније ће 15. новембра гостовати Грузији у Тбилисију у мечу групе Е квалификација за СП 2026, док ће три дана касније дочекати Турску у Севиљи.
У саопштењу РФЕФ се наводи да је одлука да Јамал пропусти наредна два меча донета у складу са приоритетима здравља, безбедности и добробити играча.
"Медицинска служба РФЕФ-а је изненађена сазнањем да је Ламал у понедељак у 13.47 часова када је почео званични тренинг репрезентације већ био подвргнут инвазивном радиофреквентном третману због болова. Ова процедура је обављена без претходне консултације са медицинском службом репрезентације, која је детаље сазнала у извештају примљеном синоћ у 22.40 часова. У извештају се препоручује да играч мирује седам до 10 дана. Како би се избегли додатни ризици, РФЕФ је одлучио да ослободи Јамала наступа на наредне две утакмице. Желимо му да се у потпуности опорави", наводи се, између осталог, у саопштењу РФЕФ.
Селектор Шпаније Луис де ла Фуенте одлучио је да уместо Јамала у национални тим позове играча Рајо Ваљекана Хорхеа де Фрутоса.
Шпанија се налази на првом месту на табели групе Е са 12 бодова, док је Турска друга са девет. Грузија је трећа са три, док је Бугарска последња без бодова.
Препоручујемо
НОВИНАРИ ОСТАЛИ ЗАТЕЧЕНИ: Ево шта је нови селектор Вељко Пауновић прво урадио (ФОТО)
10. 11. 2025. у 18:58
КО ОДБИЈЕ СРБИЈУ... Вељко Пауновић најавио велике ствари, открио шта се дешава са Душаном Тадићем и браћом Милинковић Савић
10. 11. 2025. у 10:10 >> 11:34
ЕМОТИВНО ВЕЧЕ НА "ОЛИМПИКУ": Легендарни капитен се враћа кући, навијачима Роме ће бити чудно да не бодре свог вољеног сина
ПОСЛЕДЊИ меч 17. кола Серије А доноси емотиван дуел на Олимпику, где Рома дочекује Ђенову. У центру пажње је повратак Данијелеа Де Росија у Рим, овога пута као ривала, док домаћин тражи победу којом би одржао корак за тимовима из врха табеле.
29. 12. 2025. у 09:00
ПАО АЛЕКСАНДАР ЛУКАШЕНКО: Ово је његова прва реакција (ВИДЕО)
Најновије вести из Белорусије су прилично неочекиване.
30. 12. 2025. у 19:58
УМРО НАЈТЕЖИ ЧОВЕК НА СВЕТУ: Са 600 килограма ушао у историју - борио се да смрша, али болест је пресудила
ДРЖАО је Гинисов рекорд за најтежег човека на планети...
30. 12. 2025. у 18:15
Коментари (0)