КАКАВ ОБРТ! Звезди Премијер лиге претила доживотна забрана играња фудбала, а онда се десило - ово
Једна од већих афера енглеског фудбала је данас решена.
FOTO: Tanjug/AP
Фудбалски савез Енглеске саопштио је данас да је фудбалер Вест Хема Лукас Пакета ослобођен оптужби да је намерно добијао жуте картоне и тако утицао на тржиште клађења.
ФС Енглеске је истрагу започео у августу 2023. године, а Пакета је био суочен са могућношћу доживотне суспензије.
Пакета је био оптужен за четири наводна кршења правила на утакмицама Премијер лиге против Лестера 12. новембра 2022, Астон Виле 12. марта 2023. године, Лидса 21. маја 2023. године и Борнмута 12. августа 2023. године.
"Бразилски фудбалер је био оптужен да је директно покушао да утиче на ток, понашање или било који други аспект или догађај на овим утакмицама намерно покушавајуц́и да добије картон од судије у сврху утицања на тржиште клађења како би једна или више особа профитирале од клађења", наводи се у саопштењу ФС Енглеске.
Лукас Пакета / Фото: ЕПА
Регулаторна комисија је утврдила да је Пакета направио два прекршаја правила ФС Енглеске, зато што није хтео да одговара на питања и пружи информације и документа током истраге.
Он је такође негирао нове оптужбе, али је регулаторна комисија утврдила да су доказане и да ће "одлучити о одговарајуц́ој санкцији за ове прекршаје у најкраћем могућем року".
"Од првог дана ове истраге, тврдио сам да сам невин у вези са овим изузетно озбиљним оптужбама. Не могу ништа више рец́и у овом тренутку, али бих желео да изразим колико сам захвалан Богу и колико сам жељан да се вратим игрању фудбала са осмехом на лицу", рекао је Пакета, а преноси сајт Вест Хема.
Ако вас фудбал занима, пратите све најважније али и најзанимљивије вести о њему на спортским страницама "Новости".
На сасвим сте добром месту.
Бонус видео: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи "хаос" у редовима "плаваца"
ОНО што је и у идеалним околностима једно од најтежих гостовања у Премијер лиги, за Челси долази у најгорем могућем тренутку. После раскида сарадње са Енцом Мареском, „плавци“ без шефа стручног штаба гостују Манчестер ситију (18.30), који нема право на нови кикс у трци за титулу.
04. 01. 2026. у 11:30
ТО БИ БИЛО ТО? Новак Ђоковић решио да не игра за Србију
Најновије вести из тениса тичу се српске репрезентације и њеног предстојећег учешћа у Дејвис купу.
05. 01. 2026. у 12:06
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)