ПОЈАЧАЊА КАО НА ТРАЦИ: У Хумску 1 стижу играчи који мењају слику о црно-белима
ПРИПРЕМЕ на Златибору су протекле са "окрњеним" саставом, али ових дана појачања у фудбалски клуб Партизан стижу као на траци. За сада је у Хумску 1 стигло шесторица играча, предводи их голман Марко Милошевић, а уз њега су из различит европских и клубова из региона дошли Матеја Миловановић (Херенвен), Стефан Милић (Черноморец), Јанис Карабељов (Ботев Пловдив), Иван Васиљевић (Атлетико Мадрид) и Андреј Костић (Будућност Подгорица).
FOTO: FK Partizan
На први поглед делује да ће тренер Срђан Благојевић имати с ким, али и са чим пред Кипране на старту квалификација за Лигу Европе које ће црно-бели да играју 10. јула у Ларнаки, па и у реваншу седам дана касније у Београду против добро познартог ривала АЕК.
Ако се узме у обзир да су клуб већ напустио цео један комплетан тим, односно укупно 11 фудбалера, јасно је да је реконструкција екипе била неминовна. Подсетимо, из Партизана је пре неколико дана отишао доскорашњи капитен и голман Александар Јовановић (Коџаели), а поред њега Хумску су напустили још и Михајло Илић (Болоња), Стефан Ковач (Балтика), Немања Николић (Бурирам јунајтед), Ђорђе Јовановић (Базел), Јунг-џун Гох (Горњик), Натан Де Медина, Бојан Димоски, Златан Шеховић, Александар Филиповић и Александар Шћекић.
После недавне Скуштине Партизана постало је јасно да ће за спортска питања и трансфер политику да се пита легендарни Предраг Мијатовић.
- Наша стратегија је јасна. Партизан морамо да вратимо на место које му припада. Зато желимо да будемо први избор за највеће таленте из региона. У протеклом периоду показали смо да се не плашимо ризика и да пружамо прилику нашој деци из омладинске школе, чиме смо започели процес враћања идентитета клубу. Партизан је у својим најславнијим данима почивао на играчима из сопствене академије и најбољим младим фудбалерима из окружења. Нападач Андреј Костић, који је стигао из Будућности, се савршено уклапа у тај концепт - поручио је Мијатовић пре два дана када је из Подгорице стигло појачање у нападу црно-белих.
Стижу још тројица
ПОРЕД наведених појачања, пре неколико дана је најављено да ће Партизан да појача и Демба Сек из Торина. Њему би могао да се придруже, као позајмљени фудбалери и двојица младих играча енглеског Сандерленда, Милан Алексић и Ервин Омић.
Препоручујемо
РАСТАНАК НАКОН СЕДАМ ГОДИНЕ: Еторе Месина напустио Олимпију из Милана
30. 06. 2026. у 12:58
ВЕЛИКИ ПОСАО САН АНТОНИЈА! Спарси продужили уговор са једним од најбољих
30. 06. 2026. у 12:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ФРАНУЦУЗИ У СТИЛУ ОТВАРАЈУ НОКАУТ ФАЗУ: Швеђани немају потребан квалитет да се носе са "триколорима"
ФРАНЦУСКА започиње нокаут фазу Светског првенства 2026 дуелом против Шведске на "Метлајф стадиону" (23.00), где ће бити одиграно и велико финале шампионата. "Триколори" су групну фазу завршили са максималним учинком и оправдали улогу једног од главних фаворита за освајање титуле, док су Швеђани до шеснаестине финала стигли као једна од осам најбољих трећепласираних селекција.
30. 06. 2026. у 06:30
"ДРАГО МИ ЈЕ ШТО ЈЕ ИРАН ИСПАО СА МУНДИЈАЛА!" Амерички секретар Малин не крије задовољство
Амерички секретар за унутрашњу безбедност Марквејн Малин изјавио је да му је драго што је репрезентација Ирана елиминисана са Светског првенства у фудбалу и да је веома сретан што су отишли.
30. 06. 2026. у 11:51
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)