ФРАНЦУЗИ КАЗНИЛИ СРБИНА! Немања Матић не игра два меча због хомофобије
Дисциплинска комисија француске Лиге један суспендовала је фудбалера Лиона Немању Матића са два меча и додатно две утакмице условно због прекривања заставе дугиних боја која је била део кампање против хомофобије.
ANP / ddp USA / Profimedia
"После саслушања играча, комисија је санкционисала Матића суспензијом од две утакмице и условном казном од две утакмице. Поред тога, комисија је понудила играчу, а он је одмах пристао током саслушања, да у року од шест месеци учествује у кампањи подизања свести о борби против хомофобије у фудбалу, у сарадњи са стручним удружењем које ради заједно са ЛФП-ом током целе сезоне са клубовима и навијачима", стоји у саопштењу комисије.
Матић (36) је у мечу последњег, 34. кола Лиге један, прекрио дугине боје белом траком на дресу Лиона и тако одбио да учествује у кампањи против хомофобије коју је организовала француска фудбалска лига.
После казне ће ипак дати допринос борби против хомофобије коју спроводи Лига један, а прескочиће и прва два меча у Лиги један следеће сезоне.
Препоручујемо
БРАНКО РАДУЈКО ОПТИМИТСА! Верујем да ће Вељко Пауновић дуго остати селектор Србије
08. 12. 2025. у 10:50
Е, ПА ТАКО ИГРА ТАТА! Лука Дончић се вратио у Америку и разнео Филаделфију
08. 12. 2025. у 09:36
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом
У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.
07. 12. 2025. у 10:00
БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)
Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан декласирана од Црне Горе. Боља екипа заслужено иде даље, али уз не мали скандал.
07. 12. 2025. у 19:40
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)