"ТРПЕО САМ УВРЕДЕ И КРИТИКЕ..." Черки напушта Олимпик из Лиона, а ови га клубови траже
Фудбалер Олимпика Рајан Черки рекао је да је одлучио да у летњем прелазном року напусти клуб из Лиона, како преноси "Скај спортс".
Фото: EPA-EFE/ALEX NICODIM
Черки (21) је члан Олимпика од 2010. године, а има уговор са клубом из Лиона до 30. јуна 2026. Он је ове сезоне одиграо 42 меча и постигао је 12 голова за француски тим.
- Мислим да ми је ово била последња утакмица. Опрезан сам, знам шта сам прошао претходно лето. Није то био лак период за мене, нисам заборавио кроз шта сам прошао - рекао је Черки после победе против Анжеа (2:0) у последњем, 34. колу француског првенства.
Он је уочи почетка сезоне имао сукоб са руководством Олимпика, пошто је желео да напусти клуб из Лиона.
- Претрпео сам ударац на почетку сезоне иако знам да нисам издао клуб. Дао сам све за овај грб. Није ово била лака сезона, трпео сам критике и увреде, било је много таквих прича о мени, иако сам ја тај који доноси одлуку. Не заборављам одакле сам дошао. Поносан сам на ову сезону - додао је Черки.
Олимпик из Лиона је заузео шесто место на табели француског првенства и наредне сезоне играће у квалификацијама за Лигу конференција.
Британски медији наводе да су интересовање за Черкија показали Ливерпул, Манчестер сити и Тотенхем.
Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу
Препоручујемо
ДРАМА У ДЕНВЕРУ! Никола Јокић и Нагетси доживели шок пред почетак мајсторице са Оклахомом
18. 05. 2025. у 15:20 >> 16:34
РУМУНКА БАЦИЛА "ГРОБАРЕ" У ТРАНС! Усред Загреба слуша Партизанове песме
18. 05. 2025. у 12:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АНЋЕЛОТИ И БРАЗИЛ У ПРОБЛЕМУ: Нејмар због повреде и даље ван терена и тренажног процеса
НА стадиону Хантингтон Банк Филд у Охају, Бразил и Египат играју пријатељски меч у склопу последњих припрема за Светско првенство.
06. 06. 2026. у 07:00
ЦЕО ИЗРАЕЛ У ШОКУ: Не може да верује шта се дешава у Тирани! (ВИДЕО)
Светско првенство у фудбалу "само што није", а најновије вести - прилично су бурне.
06. 06. 2026. у 12:41 >> 17:07
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)