ТУЖНА ПРИЧА ПОГИНУЛОГ ХРВАТСКОГ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦА: Страдао на Велики петак, три пута је победио тешку болест
Бивши фудбалски репрезентативац Хрватске, Никола Покривач страдао је у саобраћајној несрећи, а иза себе има тежак живот.
ФОТО: ЕПА
Покривач, репрезентативац Хрватске у 15 наврата за национални тим наступао је од 2008. до 2010. године, а тешка болест испречила се већим успесима у његовој каријери већ са 29 година.
Он је на Велики петак погинуо у саобраћајној несрећи у околини Карловца враћајући се са тренинга у Војнићу.
У 2015. години дијагностификован му је Хочкинов лимфом, и то недељу дана након што је потписао уговор са Макабијем из Петах Тикве. Уследиле су, за њега, две тешке године. Прошао је хемотерапије, болест се није предавала, али ни он није одустао од фудбала. Потписао је за Славен Белупо, а када му се вратио рак трећи пут мајка Ана донирала му је коштану срж.
- Због ћерке Нике се нисам предавао, због ње сам све победио, рекао је Покривач тада.
У каријери је наступао за Динамо, Монако, Салзбург, Интер, Ријеку, Шахтјор и Славен Белупо. У међувремену се бавио и тренерским послом, био је помоћни тренер у Рудешу.
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Ускоро опширније
Препоручујемо
КО БИ СЕ ОВОМЕ НАДАО: Клуб који са клупе предводи џелат Србије и Црне Горе на прагу је уласка у другу фазу Лиге шампиона!
Карабаг, циљајући да прекине серију од пет утакмица без победе против холандских тимова у Европи, дочекује Ајакс на "Републичком стадиону Тофик Бахрамов" у оквиру шестог кола Лиге шампиона.
10. 12. 2025. у 07:40
ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)
Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.
09. 12. 2025. у 20:50
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)