СКАНДАЛОЗНЕ СЦЕНЕ У РУСИЈИ: Расистичке увреде и црвени картон за играча Зенита (ВИДЕО)
Фудбалери Зенита победили су Факел 2:0 у мечу 20. кола Премијер лиге Русије и повратили лидерску позицију.
Foto: Profimedia
Била је то и прва победа екипе Сергеја Семака након три меча без тријумфа, а у њој су учествовала и тројица српских интернационалаца, Страхиња Ераковић, Саша Зђелар као стартери, и Огњен Мимовић који је ушао са клупе.
Стрелци за тим из Санкт Петербурга били су Аргентинац Лусиано Гонду и Колумбијац Зендер Матео Касиера.
У центру пажње ипак је био трећи Јужноамериканац из редова гостију, Бразилац Вендел, због црвеног картона који је добио у 74. минуту. Главни судија Мешков је послао Бразилца у свлачионицу јер је овај показао средњи прст неком из публике, наводно због расистичких увреда које су му биле упућене.
Оваква одлука судије је изазвала оштре реакције клупе Зенита, један од Семакових помоћника вербално се обрушио на Мешкова, и не само он, па је главни арбитар у пратњи редара успео да напусти терен.
У Зениту су с правом кивни јер су, кажу неоправдано, остали без важног играча за кључни период сезоне и то на неколико утакмица, јер је према прописима запрећена суспензија од две до четири утакмице за показивање средњег прста публици.
- Нажалост, искључење Вендела је покварило утисак о победи и о читавој утакмици. Надам се да ће казна бити изречена онима који дозвољавају да играче вређају и називају их мајмунима. Надам се да ће таквима заувек бити забрањен улазак на стадионе - рекао је тренер Зенита Семак након утакмице.
Он је такође додао да је видео како је и један играч Факел опонашао мајмунске покрете и провоцирао Вендела.
- Чудно како тај моменат судије нису виделе. Тај моменат ме је врло узнемирио. Морамо се понашати достојанствено. И навијачи и ми на терену - рекао је Семак.
Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! "Гаучоси" након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се у осмину финала Светског првенства, пошто је вечерас у Мајамију, после продужетака, савладала Зеленортска острва резултатом 3:2.
04. 07. 2026. у 02:46
СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала
Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.
01. 07. 2026. у 22:00
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)