ПРВИ САСТАНАК: У Београду заседао Организациони одбор Европског првенства у фудбалу 2027.
У ПРОСТОРИЈАМА Фудбалског савеза Србије одржан је први састанак Организационог одбора Европског првенства за младе репрезентације које је УЕФА доделила Србији и Албанији 2027. године. У присуству председника Драгана Џајића, генералног секретара Бранка Радујка и директора млађих репрезентативних селекција Николе Лазетића, дефинисани су кључни кораци у организацији такмичења, од инфраструктуре и стадиона, преко логистике, безбедности, до промоције и маркетинга турнира.
FOTO: FSS
Руководилац пројекта U-21 Европског првенства Немања Николић и координатор Ружа Илић, упознали су све чланове Одбора са плановима и првим конкретним задацима, истакавши значај учешћа и подршке свих релевантних актера у припремама, укључујући и општинске власти, партнере, спонзоре, спортисте и све љубитеље фудбала у Србији.
У наредном периоду биће извршен темељни преглед стадиона и инфраструктуре у свим градовима који ће бити домаћини током Европског првенства (Нови Сад, Лозница, Лесковац и Зајечар), као и одређивање термина и разрада оперативних планова. Разматрани су и предлози за модернизацију одређених објеката како би испунили високе стандарде УЕФА и развој транспортних и безбедносних система који ће обезбедити несметан рад током трајања првенства.
Европско првенство за младе репрезентације 2027. године, као догађај који ће привући огромну пажњу светске спортске јавности и окупити велики број навијача из свих делова Европе, представља важан корак у развоју фудбала у Србији, као и могућност да се унапреди инфраструктура и створи нова спортска традиција. Фудбалски савез Србије већ је започео преговоре са локалним властима и потенцијалним партнерима који ће допринети успешној организацији.
Наша репрезентација под вођством селектора Александра Коларова, као домаћин турнира ослобођена је обавеза у квалификацијама и наредни период од две и по године искористиће да се кроз пријатељске утакмице што боље припреми за изазове на завршном турниру.
Препоручујемо
МОНАКО ПРИХВАТИО ОСТАВКУ СПАНУЛИСА! Легендарног аса мења ученик Саше Обрадовића!
11. 03. 2026. у 12:21
ЗАГАРАНТОВАНИ ГОЛОВИ? Спектакл на "Сент Џејмсис парку" би требао да обилује великим бројем погодака
"СЕНТ Џејмсис парк" ће у уторак поново бити домаћин европског спектакла, пошто Њукасл дочекује Барселону (21.00) у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Биће то други дуел ова два клуба на истом стадиону у последњих шест месеци, али је овај далеко битнији од првог који је припао Каталонцима резултатом 2:1.
10. 03. 2026. у 07:10
МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)
Поздрав из земље кошарке. Тако волимо да се хвалимо када неко наш, или наши, ураде нешто кошаркашки сјајно. А нови српски кошаркашки бисер је ту. И опчинио је Америку.
11. 03. 2026. у 12:11
ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО
ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.
10. 03. 2026. у 21:47
Коментари (0)