ГАЗДАМА ПУКО ФИЛМ: Када је најбољи стрелац клуба из Премијер лиге ривал са два аутогола, онда и не чуди одлука о смени тренера
Енглески стручњак Шон Дајч није више менаџер Евертона, саопштио је данас клуб из Ливерпула, за ког поједини медији тврде да би његов следећи стратег можда могао да буде - Жозе Морињо.
FOTO: Tanjug/AP
Дајч је пре Евертона од 2012. до 2022. предводио Барнли, а први клуб у тренерској каријери му је био Вотфорд (2011/12).
Евертон је на крају саопштио да ће вечерас, у мечу трећег кола ФА купа против Питербороа, екипу заједно предводити бивши играч а сад тренер омладинске екипе Лејтон Бејнс и актуелни капитен екипе Шимус Колмен.
Како је саопштено, заједно са Дајчом клуб су напустили и његови помоћници Ијан Воан, Стив Стоун, Марк Хауард и Били Мерсер.
Шон Дајч, досадашњи тренер Евертона / FOTO: Tanjug/AP
Деветоструки првак Енглеске је у Премијер лиги тренутно 16. са 17 бодова и има само бод више од Ипсвича који је први у зони испадања, али и утакмицу мање.
И, не само то.
Током последњих десет утакмица са Дајчом на челу, једини играч који је више од једном затресао мрежу ривала био је Крег Досон - стрелац два аутогла за Вулверхемптон.
Бонус видео: Ново у Земунелу - Партизаново брдо за трчање
Препоручујемо
ПОКАЗУЈЕ СВОЈ РАСКОШНИ ТАЛЕНАТ: Други пик са прошлогодишњег драфта би могао бити звезда тима у будућности!
ОЧЕКУЈЕМО добро издање Алекса Сара на вечерашњем сусрету Визардса и Лејкерса који укрштају копља у Вашингтону сат времена после поноћи.
30. 01. 2026. у 12:30
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН 2026: Новак Ђоковић понижен као никада пре!
Најновије вести везане за Аустралијан опен 2026 су прилично неочекиване.
29. 01. 2026. у 13:10
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (0)