РОМЕЛУ, ГДЕ ЋЕШ НА СРБИНА! Филип Станковић открио како је одбранио пенал звезди Наполија
Филип Станковић, син легендарног Дејана, главна је звезда Венеције ове полусезоне у италијанском шампионату.
Foto: Profimedia
Сјајни голман дуго је мучио Наполи, одбранио пенал Ромелу Лукакуу на стадиону Дијего Армандо Марадона, али је у завршници утакмице био немоћан, те је Венеција претрпела минимални пораз од Наполија (0:1).
Штета, погодак Ђакома Распадорија десетак минута пре краја донео је Наполију жељена три бода. Чак и у тој акцији Станковић је успео да боксује лопту после центаршута Ди Лоренца, али је она дошла до Давида Нереса који ју је вратио пред гол гостију уз помоћ смушене реакције Антонија Канделе.
Након утакмице сјајни Филип Станковић се сетио како је Лукаку вежбао пенале, док је играо у Интеру.
- Познајемо се из периода проведеног у Интеру. Увек је остајао после тренинга да вежба пенале, а како сам ја био четврти голман, мени их је шутирао. Данас сам имао добар осећај, изабрао сам страну и решио да се јако бацим - испричао је голман Венеције одмах после утакмице.
Знао је Станковић шта га чека када је Белгијанац узео лопту.
- Није било лако. Знао сам да шутира прецизно и снажно, па сам одлучио да чекам до последњег тренутка пре него што се бацим.
Задовољан је својом игром, али жали због пораза који је његов тим оставио у зони испадања, на свега 13 бодова из 18 кола.
- Драго ми је како сам бранио, али стварно је штета што опет нисмо успели да донесемо макар бод кући. Морамо што пре да се окренемо следећој утакмици, јер нам је неопходан позитиван резултат. Није лако играти против Наполија, а ми смо то учинили веома добро и због тога ми је посебно жао. Изгубити на овакав начин, голом десет минута пре краја, заиста боли, али можемо бити задовољни нашим издањем - рекао је Филип Станковић.
Син прослављеног српског фудбалера Дејана Станковића тренутно је на позајмици из Интера у екипи Венеције, а такође је бранио на позајмицама у Сампдорији и холандском Волендаму.
Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу
КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге
После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.
13. 12. 2025. у 07:30
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)