ХРВАТСКА НА НОГАМА! Мамић иде у затвор и мора да врати више од два милиона евра Динаму!
Марио Мамић, син Здравка Мамића, осуђен је на годину и четири месеца затвора због саучесништва у извлачењу новца из ГНК Динамо Загреб.
FOTO: Arhiva novosti
Пресуда је изречена на основу споразума с тужилаштвом, у којем је Мамић признао кривицу за суделовање у злочиначком удружењу.
Поред затворске казне, Осјечки жупанијски суд је Мамићу изрекао споредну новчану казну од 750 хиљада евра. Такође, ГНК Динамо Загреб ће као оштећена страна добити одштету у износу од 2,08 милиона евра, док ће Мамић морати да плати и судске трошкове од 70 хиљада евра.
Сандро Стипанчић, који је такође био оптужен у оквиру афере "Динамо 2", осуђен је на 11 месеци затвора. Међутим, казна ће му бити замењена радом у јавном интересу. Поред тога, Динаму ће морати да врати 113 хиљада евра и плати судске трошкове од 20 хиљада евра.
Мамић и Стипанчић су се на рочишту одржаном у понедељак изјаснили кривима, прихватајући све чињеничне наводе измењене оптужнице. Њихова одбрана је навела да су са Динамом постигли договор о надокнади штете и регулисању односа, што је потврдио и извршни одбор клуба. Динамо би наведене износе требало да прими у року од два и по месеца.
Док је случај против Марија Мамића завршен, поступци против Здравка и Зорана Мамића, као и бившег директора Динама Дамира Врбановића, и даље трају. Њихови адвокати су током последњег рочишта саопштили да њихови клијенти негирају кривицу.
Здравко и Зоран Мамић тренутно се налазе у Босни и Херцеговини, где избегавају хрватско правосуђе. Следеће рочиште у вези с њиховим случајем заказано је за 21. јануар.
БОНУС ВИДЕО: Чудо од спортског објекта - Национални стадион у Србији
Препоручујемо
ЗВЕЗДА ДОБИЛА НЕОЧЕКИВАН ПОКЛОН: Ово ће одушевити све "делије", а тиче се Лиге шампиона
15. 12. 2024. у 08:54
БАРСА НЕ СТАЈЕ: Разиграни лидер Ла лиге напада три бода у Баскији
БАРСЕЛОНА ће у недељу увече покушати да настави савршену серију и дође до 12. узастопне победе у свим такмичењима када буде гостовала Реал Сосиједаду на "Аноети" у оквиру 20. кола Ла Лиге (21.00).
18. 01. 2026. у 07:40
РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Велика руска звезда не само да се јавно одрекла Русије, већ је урадила и ово!
Русија је, откако је почео рат у Украјини, на мети многобројних међународних санкција које спроводе у дело земље тзв. "запада", а иако се чинило да руску јавност ништа више не може да изненади, за то се потрудила једна од тамошњих највећих звезда. Заправо, она и више није "тамошња". И није само једном шокирала своју досадашњу домовину.
18. 01. 2026. у 13:25
Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО
КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.
18. 01. 2026. у 11:39
Коментари (0)