СПАЈИЋ У ОДАБРАНОМ ДРУШТВУ: Капитен Звезде исписао историју
Нови фудбалер Црвене звезде у клубу 100 је капитен - Урош Спајић, коме је симболичан дрес пред утакмицу заосталог шестог кола Суперлиге Србије уручио спортски директор клуба - Митар Мркела.
FOTO: FK Crvena zvezda
Спајић је 100. меч у црвено-белом дресу одиграо на утакмици против Штутгарта, мечу који ће заувек остати урезан у сећању навијача Црвене звезде због историјског и убедљивог тријумфа од 5:1 над немачким тимом.
Фудбалер рођен 1993. године је прве играчке кораке направио управо иза југа Маракане. Дебитовао је за сениорски тим са само 17 година, а потпуно афирмацију и статус стандардног првотимца је стекао неколико сезона касније. На крају такмичарске године 2012/13 је напустио вољени клуб, а након тога је уследила богата интернационална и репрезентативна каријера.
Урош Спајић и Митар Мркела пред меч Звезда - ТСЦ ФОТО: ФК Црвена звезда
Уследило је и писање нових страница историје, па је тако штопер црвено-белих увеличао ризницу трофеја са две дупле круне у сезонама 2022/23 и 2023/24. Поготком против Боде Глимта у 59. минуту, Спајић је учествовао у врло битном тријумфу након којег се чета Владана Милојевића пласирала у нови формат Лиге шампиона. Такође, Спајић је остварио дечачки сан када је затресао мрежу у 172. вечитом дербију.
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
ЛЕЈКЕРСИ НЕ ЗНАЈУ ДА ИЗГУБЕ! Кенард улепшао Лебронов невероватан јубилеј... (ВИДЕО)
22. 03. 2026. у 08:45
ВРАТИО СЕ! Душан Влаховић заиграо први пут од 29. новембра 2025. и не може да верује шта му се десило! (ВИДЕО)
21. 03. 2026. у 22:57 >> 23:25
ПОВРАТАК ДУШАНА ВЛАХОВИЋА! Повреда је прошлост, Србин спреман да поведе Јуве до места које води у Лигу шампиона!
ДАНАШЊИ програм Серија А затвориће Јувентус и Сасуоло који се састају на "Алијанц стадиону" од 20 часова и 45 минута. "Стара дама" се бори за место које води у Лигу шампиона и мора освајати бодове на свом терену како би се нашла међу прва четири на табели.
21. 03. 2026. у 07:20
ЦЕО СВЕТ ИМ СЕ СМЕЈЕ: Урнебесан снимак из Хрватске шири се планетом брже од било чега (ВИДЕО)
Хрватска је данас у центру пажње љубитеља фудбала.
21. 03. 2026. у 19:44
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)