МОРИЊО БЕСАН КАО РИС: Кривим људе из Фенербахчеа који су ме довели овде
Тренер Фенербахчеа Жозе Морињо критиковао је ниво суђења у турском фудбалу, након што је његова екипа победила Трабзон голом у 102. минуту.
ФОТО: Принтскрин/Твитер/@XavsFutbol
Фенербахче је синоћ на гостујућем терену победио Тразбонспор с 3:2 голом Софјана Амрабата голом у надокнади времена.
Бивши тренер Челсија, Манчестер јунајтеда, Интера и Реал Мадрида незадовољан је што су Трабзонспору досуђена два једанаестерца, оба после интервенције ВАР-а и мисли да је требало да његова екипа добије пенал пре победоносног гола, пренео је данас Би-Би-Си (ББЦ).
Морињо се чак запитао због чега је дошао у Турску и критиковао је судију Огузана Чакира и ВАР судију Атилу Караоглана.
"Кривим људе из Фенербахчеа који су ме довели овде. Они су ми само половично рекли истину. Нису ми рекли целу истину јер да јесу, не бих дошао. Али уз полуистину и моје момке, боримо се против противника и система", рекао је Морињо за беИН Спортс.
"Он (Караоглан) је био спреман да донесе одлуку за два пенала које судија није досудио, а онда је пио турски чај када је био очигледан пенал за нас, а он га није досудио", додао је он.
Фенербахче је сада други на табели са пет бодова заостатка за водећим Галатасарајем.
"Играч утакмице био је Атила Караоглан. Нисмо га видели, али он је био судија. Судија је био само дечак на терену, али главни судија био је Атила Караоглан. Он од невидљивог постаје најважнији човек на утакмици", навео је Морињо.
"Мислим да говорим у име сваког навијача Фенербахчеа - не желимо га поново. Не желимо га као ВАР судију. Не желимо га на терену, али као ВАР још мање", додао је португалски тренер.
Тренер Трабзонспора Шенол Гунеш одбацио је Морињове наводе.
"Не морам да причам о њима. Шта се десило? Пенал или не? Постигнут гол? Није гол? О многим стварима може да се прича. Свакако се клоним тога. Иако је много те галаме, одлуке су биле против Трабзонспора, не у нашу корист", рекао је он.
Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу
Препоручујемо
БАРСЕЛОНА У ПРОБЛЕМУ: Флик не зна како да скрпи тим за тешко гостовање Бетису
КАРТУХА у Севиљи биће поприште дуела Бетиса и Барселоне у четвртак од 18.30 часова, у оквиру 15. кола Ла лиге.
06. 12. 2025. у 10:36
КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!
Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан изгубила од Црне Горе - коначан резултат гласио је 17:33 (9:13) после заиста невероватних дешавања на паркету у Дортмунду, на коме је нарочито бриљирала Армел Кели Атинжре, голман Црногорки, која је остварила чак 18 одбрана, зауствивши нестварна 62% шутева који су ишли ка голу који је чувала.
06. 12. 2025. у 17:00 >> 17:01
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)