ФСС ДОДЕЛИО НАГРАДЕ: Ево која три фудбалера Србије су добила ''Златну лопту''

Филип Милошевић

18. 10. 2024. у 16:50

Извршни одбор Фудбалског савеза Србије (ФСС) донео је данас одлуку да уручи "Златне лопте" играчима који су остварили више од 50 наступа у дресу репрезентације Саши Лукићу (52), Андрији Живковићу (51) и Немањи Максимовићу (51).

ФСС ДОДЕЛИО НАГРАДЕ: Ево која три фудбалера Србије су добила Златну лопту

FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ

- У складу са правилником о додељивању јавних признања Фудбалског савеза Србије донета је одлука о додели "Златне лопте" играчима који су остварили више од 50 наступа у дресу  репрезентације: Саши Лукићу (52), Андрији Живковићу (51) и Немањи Максимовићу (51) - пише у објави на сајту ФСС.

Из српске куће фудбала подсећају да ће "Дијамантску лопту" за више од 75 утакмица, ранијом одлуком ИО, добити Душан Тадић и Александар Митровић, а "Златну" Никола Миленковић, Немања Гудељ и Филип Костић који су забележили више од 50 наступа.

Истовремено, донета је одлука да се "Златна лопта" додели и фудбалеркама Србије које су одиграле преко 50 утакмица у дресу државног тима, а у ову групу су од скоро ушле Дина Благојевић, Јована Дамњановић, Тијана Филиповић и Алегра Пољак.

На првом наредном окупљању, специјално признање УЕФА и ФСС за 100 наступа у дресу А репрезентације припашће једној од најискуснијих играчица и двострукој освајачици Златне лопте ФСС Виолети Словић.

ИО ФСС је донео и одлуку да се селектору женске "А" репрезентације Драгиши Зечевићу продужава уговор до 30. јуна 2025. године.

БОНУС ВИДЕО: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.

07. 12. 2025. у 10:00

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

РУСИЈА ЗАПАЊЕНА: Велика звезда не само да се одрекла руског држављанства, већ је откривено и - ово!