РАСУЛО У ЗАГРЕБУ! Динамо направио радикалан потез после епске срамоте у Минхену
Управа Динама из Загреба и тренер Сергеј Јакировић споразумно су раскинули уговор после лоших резултата, саопштио је данас тај загребачки фудбалски клуб.
Фото: Профимедиа
Како је саопштено, екипу ће до постављања новог тренера водити члан стручног штаба Сандро Перковић. Сарадња са 47-годишњим Јакировићем завршена је после ремија са Ријеком и пораза од Хајдука у првенству и тешког пораза од Бајерна из Минхена 2:9 у првом колу Лиге шампиона.
Председник Динама Велимир Зајец захвалио је Јакировићу на резултатима и рекао да је сарадња била добра, а да је тренер оставио утисак квалитетне особе.
"Најважније је да у оваквим ситуацијама останемо људи и да интерес Динама ставимо на прво место. На нама је сада да донесемо квалитетну одлуку о новом тренеру у овом незгодном тренутку по Динамо и да се вратимо на победничке стазе", рекао је Зајец.
Јакировић је прошлог августа преузео Динамо и остварио је укупно 41 победу, уз девет ремија и 10 пораза и направио низ од 21 званичне утакмице без пораза. Прошле сезоне освојио је дуплу круну и предводио екипу до осмине финала Лиге конференција.
Перковић је члан стручног штаба Динама од сезоне 2021/2022, у мандатима тренера Жељка Копића и Анте Чачића, уз освојену титулу.
Он је затим шест месеци водио Ригу, а од прошлог фебруара вратио се на Максимир и уз главне тренере Чачића, Игора Бишћана и Сергеја Јакировића учествовао је у освајању две титуле и Купа.
БОНУС ВИДЕО ИГРАЧИ ОБИШЛИ КРУГ ОКО СТАДИОНА: Поздравили навијаче
ЕМОТИВНО ВЕЧЕ НА "ОЛИМПИКУ": Легендарни капитен се враћа кући, навијачима Роме ће бити чудно да не бодре свог вољеног сина
ПОСЛЕДЊИ меч 17. кола Серије А доноси емотиван дуел на Олимпику, где Рома дочекује Ђенову. У центру пажње је повратак Данијелеа Де Росија у Рим, овога пута као ривала, док домаћин тражи победу којом би одржао корак за тимовима из врха табеле.
29. 12. 2025. у 09:00
ТО БИ БИЛО ТО? Новак Ђоковић најавио крај каријере
Најновије вести из тениса везане су и за фудбал, а за све су "криви" Новак Ђоковић и Кристијано Роналдо.
29. 12. 2025. у 13:22
ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.
29. 12. 2025. у 13:08
Коментари (0)