СРПСКИ КЛУБОВИ ГЛЕДАЈУ И НЕ ВЕРУЈУ! Добијају 10 милиона евра - обезбедила им Црвена звезда!

Дарко Николић
Дарко Николић

04. 09. 2024. у 12:27

Црвена звезда је пласманом у Лигу шампиона 2024/2025 донела велику зараду и српском фудбалу.

СРПСКИ КЛУБОВИ ГЛЕДАЈУ И НЕ ВЕРУЈУ! Добијају 10 милиона евра - обезбедила им Црвена звезда!

Foto: Tanjug / Marko Đoković

Како?

Из средстава солидарности.

Прописом УЕФА је предвиђено да се, на основу европских успеха екипа, новац издваја и за клубове из њихових земаља, како би се и остали у средини европски-успешних - развијали.

И, зато ће бити одвојено око 10 милиона евра, предвиђених за остале клубове Суперлиге Србије.

Пласман Црвене звезде у Лигу шампиона донео је изузену зараду "црвено-белима", о чему су вас "Новости" већ известиле (подсетите се: "КАМИОНИ С НОВЦЕМ" КРЕЋУ НА МАРАКАНУ! Црвена звезда обезбедила невероватну зараду због пласмана у Лигу шампиона!), али је од тога профитирао и српски фудбал. На поменути начин.

Претходних сезона приход од око 15 милиона евра од Звездиних европских резултата у фонду солидарности није ишао директно клубовима у виду новца на њиховим рачунима, већ је искоришћен за инфраструктурна побољшања. Све је било регулисано споразумом између клубова и Фудбалског савеза Србије.

Подсетимо, Звезда ће у новој Лиги шампиона играти против Бенфике, Интера, Монака, Барселоне, Штутгарта, Милана, ПСВ-а и Јанг бојса.

Прву утакмицу у реформисаном елитном такмичењу црвено-бели играју на стадиону "Рајко Митић" 19. сепембра против Бенфике.

БОНУС ВИДЕО: А ПОСЛЕ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА... Ево шта се дешавало у ложи Маракане

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју

СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју

ФУДБАБЛЕРИ Цеља у четвртак увече на стадиону "З'дежеле" дочекују атински АЕК у првом мечу осмине финала Лиге конференције (21.00). Словеначки шампион покушаће да се по друи пут заредом нађе међу осам најбољих у овом такмичењу, док грчки представник жели да одличне наступе у Суперлиги употпуни идентичним резултатом у Европи.

12. 03. 2026. у 11:14 >> 11:14

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

„И ЈЕДАН ЈЕ МНОГО“: Удружење приређивача игара на срећу СПИС покренуло програм едукације младих