СРБИН ИЗ ПРИШТИНЕ УЗ ЗВЕЗДУ У НОРВЕШКОЈ: "Не плаше нас се Норвежани, али знају да су наши навијачи мало "луђи"!" (ВИДЕО)

ФК Црвена звезда овог уторка од 21 сат, уз пренос на порталу "Новости", игра у гостима први меч плеј-офа за Лигу шампиона, а пред тај меч чији је домаћин норвешки Боде, у истоименом граду - наишли смо на Србина из Приштине који ће бити на трибини и бодрити црвено-беле на путу ка европској елити.

СРБИН ИЗ ПРИШТИНЕ УЗ ЗВЕЗДУ У НОРВЕШКОЈ: Не плаше нас се Норвежани, али знају да су наши навијачи мало луђи! (ВИДЕО)

ФОТО: М. Колашинац

Влада је родом из Приштине, има 27 година, а од 2007. је у Бодеу, када се доселио из јужне српске покрајине.

Није скривао одушевљење што може коначно мало да прича на српском на улици, али пре свега - што може да прича са земљацима. Како истиче, Боде има многе квалитете, но ипак је навикао на наш менталитет, док је у Норвешкој он другачији.

- Овде је фино, лепо. Нарочито лети. Може свуда да се иде... по планинама. Лепо је живети овде. А зими је, богами, хладно (смех). Туристи углавном долазе лети. Имамо доста Кинеза - прича Влада, ишчекујући меч.

Открио је и како норвешка јавност гледа на долазак Звездиних навијача:

- Не верујем баш да се плаше, али они знају како је тамо у Београду, како се игра тамо код нас. И да су мало "луђи" навијачи тамо - истиче уз смех, најављујући да, "наравно, иде на стадион" и да ће "наравно - навијати за Звезду".

Погледајте и сами нашу причу с њим:

 

Незванично, око 150 "делија" стиже из Београда на овај меч, а око 400 ће их укупно бити на стадиону, када се рачунају и они који долазе из Норвешке и осталих делова Европе.

Цео град једва чека утакмицу

Атмосфера у граду је мирна, али како смо чули од становника Бодеа, са нестрпљењем очекују утакмицу и стадион је одавно распродат, па не сумњамо да нас очекује спектакл.

А како изгледа Боде, погледајте у фото-галерији коју смо припремили за вас:

Када (опет) играју Боде Глимт и Црвена звезда?

Звезду први меч плеј-офа чека у уторак на стадиону „Аспмира“ од 21.00, реванш је у среду, 28. августа, такође од 21 час, на стадиону „Рајко Митић“.

Бонус видео: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗВЕЗДА ПОЧИЊЕ ЕВРОПСКУ МИСИЈУ: Ларн не сме представљати проблем црвено-белима ако мисле да се пласирају у ЛШ

ЗВЕЗДА ПОЧИЊЕ ЕВРОПСКУ МИСИЈУ: Ларн не сме представљати проблем "црвено-белима" ако мисле да се пласирају у ЛШ

Црвена звезда у уторак започиње нову европску сезону гостовањем Ларну у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона. На стадиону "Инвер парк" северноирски шампион покушаће да настави свој историјски поход, али ће против себе имати далеко искуснијег ривала, који жели да већ у првом мечу направи велики корак ка наредној рунди (21.00).

21. 07. 2026. у 07:06 >> 07:06

Коментари (1)

У СУБОТУ ДВОЈИЦА, У НЕДЕЉУ ЈЕДАН: Све више америчких војника гине у иранским нападима - Трамп се похвалио осветом