СРПСКИ КЛУПСКИ ФУДБАЛ НАСТАВЉА ДА ТОНЕ НА УЕФА ЛИСТИ КОЕФИЦИЈЕНАТА: И даље смо најгори овог лета

ПЕТ двомеча и пет неуспеха српских клубова у јулском и августовском циклусу квалификација за Лигу шампиона, Лигу Европе и Лигу конференција.

СРПСКИ КЛУПСКИ ФУДБАЛ НАСТАВЉА ДА ТОНЕ НА УЕФА ЛИСТИ КОЕФИЦИЈЕНАТА: И даље смо најгори овог лета

Фото: ЕПА

Са нула од пет Партизана, Војводине и Радничког из Крагујевца поглед на листу коефицијената УЕФА, благо речено, делује непријатно пошто се Србија налази на 21. месту са 22.275 бодова које и даље доноси какве, такве привилегије у квалификацијама за европска клупска такмичења.

Уколико нас до краја сезоне престигну Мађари (20.375), Швеђани (19.250) или Словаци (19.125) (две од те три земље) Србија ће од сезоне 2026/2027. имати четири представника и сви ће квалификације за Лигу шампиона и Лигу Европе почињати од првог кола.

Да све буде још болније по српски клупски фудбал учинак Партизана, Војводине и Радничког из Крагујевца је био такав да је наша земља и даље последња у конкуренцији 55 чланица УЕФА по учинку овог лета на Старом континенту. Истина, та слика ће се убрзо променити с обзиром на то да Сан Марино, Македонија, Малта и Грузија који су испред нас више немају "преживелог" представника ни у једном од три такмичења.

Национални коефицијент је овог лета поправљен за свега 2.500 бодова, по бод су донели Војводина и Раднички, док је Партизанова победа у Туну против Лугана донела пола бода што је укупно подигло српски коефицијент за само 0.500 бодова. Позитивне назнаке у борби за очување барем тог 22. места представља чињеница да ће Црвена звезда и ТСЦ сигурно током јесени играти у групној фази европских такмичења, а шансу да им се придружи и даље има Партизан уколико у предстојећем двомечу плеј-офа Лиге конференција буде бољи од белгијског Гента.

Оно што може и мора да плаши у борби за очување 22. места јесте чињеница да су директни конкуренти Швеђани били изузетно успешни у квалификацијама (сви прошли у плеј-оф) забележивши 12 победа, четири ремија и два пораза. Дакле, крајње је време да престане "статирање", а да започне прикупљање бодова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗВЕЗДА ПОЧИЊЕ ЕВРОПСКУ МИСИЈУ: Ларн не сме представљати проблем црвено-белима ако мисле да се пласирају у ЛШ

ЗВЕЗДА ПОЧИЊЕ ЕВРОПСКУ МИСИЈУ: Ларн не сме представљати проблем "црвено-белима" ако мисле да се пласирају у ЛШ

Црвена звезда у уторак започиње нову европску сезону гостовањем Ларну у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона. На стадиону "Инвер парк" северноирски шампион покушаће да настави свој историјски поход, али ће против себе имати далеко искуснијег ривала, који жели да већ у првом мечу направи велики корак ка наредној рунди (21.00).

21. 07. 2026. у 07:06 >> 07:06

Коментари (0)

У СУБОТУ ДВОЈИЦА, У НЕДЕЉУ ЈЕДАН: Све више америчких војника гине у иранским нападима - Трамп се похвалио осветом