''НЕЋЕМО У ЗАЈЕЧАР!'' Навијачи ОФК Београда неће бодирити љубимце на ''домаћим'' утакмицама
Најватренији навијачи ОФК Београда, плава унија, неће организовани бодрити клуб на домаћим утакмицама, одлука је навијаче групе.
Фото: Н. Параушић
- Од следеће године, ОФК Београд ће играти „домаће“ утакмице на стадиону у Зајечару, јер је наш стадион, који је у власништву Града Београда, у фази распада преко десет године и како је најављено почеће реконструкција стадиона коју смо дуго чекали, што је и разлог нашег играња у Зајечару. Опције играња у Београду није било, јер неки клубови крећу са реновирањем својих стадиона, а исто тако неки клубови који једноставно нису могли, или желели да изађу у сусрет.
Подсећамо да је права реконструкција кренула пре десет година у организацији клуба, али је град Београд усред реновирања зауставио све и није дао клубу да се настави реконструкција.
Град Београд је главни кривац за запостављање Омладинског стадиона, јер су у интересу одувек били само Партизан и Звезда - порука је навијача ОФК Београда.
Одлука навијачке групе и Клуба пријатеља ОФК Београда, како стоји у саопштењу, има једногласни садржај.
- Док се не вратимо на наш стадион, нећемо организовано пратити „домаће“ утакмице, већ ћемо ићи само на гостовања. А ми ћемо се никад сложније борити да се то оствари, као што смо се и изборили претходних година да сачувамо клуб од гашења.
У нади да ће држава, као и Град Београд, започети обећану реконструкцију што пре, јер би срамота била да разни клубови без трунке историје добијају нове стадионе, а да велики ОФК Београд, полуфиналиста Купа победника купова игра на оронулом Омладинском стадиону.
Препоручујемо
СЈАЈНА ВЕСТ ЗА СРБИЈУ: Александар Митровић иде на Европско првенство!
19. 04. 2024. у 16:59 >> 16:58
БЕЗ ПРОМЕНА: Јулијан Нагелсман остаје селектор Немачке до краја Светског првенства 2026.
19. 04. 2024. у 13:24
БАРСА НЕ СТАЈЕ: Разиграни лидер Ла лиге напада три бода у Баскији
БАРСЕЛОНА ће у недељу увече покушати да настави савршену серију и дође до 12. узастопне победе у свим такмичењима када буде гостовала Реал Сосиједаду на "Аноети" у оквиру 20. кола Ла Лиге (21.00).
18. 01. 2026. у 07:40
РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Велика руска звезда не само да се јавно одрекла Русије, већ је урадила и ово!
Русија је, откако је почео рат у Украјини, на мети многобројних међународних санкција које спроводе у дело земље тзв. "запада", а иако се чинило да руску јавност ништа више не може да изненади, за то се потрудила једна од тамошњих највећих звезда. Заправо, она и више није "тамошња". И није само једном шокирала своју досадашњу домовину.
18. 01. 2026. у 13:25
Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО
КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.
18. 01. 2026. у 11:39
Коментари (0)