СРБИЈА ЗАВРШАВА ЕВРОПСКУ СЕЗОНУ НА 19. МЕСТУ: Од наредног лета четири представника

ЛОША европска сезона наших клубова допринела је паду на 19. место УЕФА листе што значи да ће Србија у сезони 2025/2026. дефинитивно имати само четири представника на међународној сцени.

СРБИЈА ЗАВРШАВА ЕВРОПСКУ СЕЗОНУ НА 19. МЕСТУ: Од наредног лета четири представника

Фото: ЕПА

Шампион државе ће тако групну фазу Лиге шампиона морати да јури већ од другог кола квалификација, вицешампион и трећепласирани тим Суперлиге ће играти квалификације Лиге конференције од другог кола, док ће освајач Купа Србије кренути од првог кола квалификација Лиге Европе.

Наравно, у новој сезони која следи од лета Србија ће и даље имати пет представника у Европи, али за разлику од претходне сезоне неће имати директног учесника у најквалитетнијем европском такмичењу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?