ТУГА! Преминуо легендарни фудбалер Сарајева
У уторак је у Београду у 82. години преминуо некадашњи фудбалер Сарајева Бошко Продановић.
Фото: Новости архива
Рођен је 1. августа 1943. године у Оточцу, а за Сарајево је играо на позицији десног крила од 1964. до 1971. године.
Био је члан чувене нападачке тројке Продановић-Мусемић-Антић, која је у сезони 1966/67. немилосрдно решетала противничке мреже и на Кошево донела прву титулу првака Југославије. Та тројка опевана је у крилатици "Два Бошка на два ћошка, Мусемија у средини, за побједу не брини".
Током седмогодишњег боравка на Кошеву уписао је 131 наступ у званичним утакмицама и постигао 47 голова. Уписао је и један наступ за репрезентацију Југославије. Играо је још за Раднички из Крагујеваца.
БОНУС ВИДЕО: ОТВАРАЊЕ СТАДИОНА: Имају сјајне услове и први су на табели
Препоручујемо
ФК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Распродат први контингент карата за исток за 173. вечити дерби
17. 04. 2024. у 12:45
ДВА ПУТА ЗА ЧЕТИРИ ДАНА: Жреб спојио вечите ривале и у полуфиналу Купа Србије
16. 04. 2024. у 14:14
НАПОЛИ ОВЕРАВА ПЛАСМАН У ЛИГУ ШАМПИОНА: Тријумф против "рособлауа" га води међу европску елиту
ЧЕТА Антонија Контеа угостиће Болоњу на затварању 36. кола Серије А (20.45) у мечу који би домаћину и математички могао донети пласман у Лигу шампиона.
11. 05. 2026. у 11:54
А НА МАРАКАНИ... Владимир Путин бира председника ФК Црвена звезда!
Избори за председника фудбалског клуба Црвена звезда дошли су на ред, а они доносе и неке занимљивости.
11. 05. 2026. у 12:23
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (0)