НИКАД ЛУЂА ЛИГА ШАМПИОНА! Једанаест голова у два реванша, невероватан фудбал у четвртфиналу! (ВИДЕО)

16. 04. 2024. у 23:03

У уторак увече постала су позната прва два учесника полуфинала УЕФА Лиге шампиона у фудбалу, а резултати су, колико занимљиви, толико и плод нестварних реванша.

Подсетимо, у првим мечевима, пре седам дана, Барселона је као гост победила Пари Сен Жермен са 2:3, а Атлетико у Мадриду са 2:1 Борусију из Дортмунда.

Тимови који су тада поражени, прошли су даље: ПСЖ је као гост нокаутирао Барсу са 1:4, а Борусија у, такође "лудом" мечу, елиминисала мадридске "јорганџије" победом од 4:2 у реваншу и први пут од 2013. нашла се међу четири најбоља тима.

Барселона "поцрвенела", а отписани "свеци" настављају сан о евро-титули

После тријумфа у Паризу, а онда и врло раног вођства када је Рафиња дао гол за 1:0 после одличног продора Јамала поред Нуња Мендеша (ВИДЕО), чинило се да је већ тада, у 12. минуту, Барселона обезбедила пролазак даље.

Имала је укупних 4:2 и ништа пред 50.309 гледалаца на Олимпијском стадиону није указивало да ће бити другачије.

Али...

У 29. минуту Барсин Араухо је направио кључан потез - директан црвени картон је добио јер је као последњи играч одбране направио прекршај на рубу казненог простора).
А казне за то су почеле да се ређају како је време одмицало.

Најпре је Дембеле поравнао на 1:1 снажним ударцем у 40. минуту (ВИДЕО).

Потом је Пари Сен Жермен већ на почетку другог полувремена, у 54. минуту, повео јер нико од играча Барсе није изашао пред Витињу после "скраћеног корнера" и потоњег шута са дистанце (ВИДЕО).

Затим је тренер Барселоне, Ћави, искључен јер је, назадовољан суђењем Румуна Ковача, шутирао рекламе покрај игралишта (ВИДЕО) у 56. минуту.

Пет минута касније Килијан Мбапе је искористио пенал за 1:3 (ВИДЕО).

А онда, у 89, из трећег покушаја ПСЖ-а у контри, Мбапе поставио и коначних 1:4 (ВИДЕО) за славље "светаца" и главобоље у Барселони. Ко зна, ако пређе у Реал, можда је ово само почетак његовог малтретман славног клуба којим се дичи шпанска провинција Каталонија...

Луди меч у Дортмунду: Даћете нам три пута по два гола, за понети!

После мадридских 2:1 за Атлетико, Борусија је била свесна да мора да два гола више од "јорганџија" да би прошла даље (осим, наравно, минималне разлике у њену корист, која би значила продужетке, потом пенале).

И, испрва је све деловало као у бајци за "милионере":

У 34. минуту Брандт је добио лоб-додавање од Хумелса на левој страни, па из "мртвог угла" погодио мрежу Атлетика за 1:0 (ВИДЕО).

Свега пет минута касније семафор је показаивао 2:0, поново јер је поклекла десна страна одбране Мадриђана - Сабицер је своју одличну партију тада крунисао додавањем петом за Матсена, а овај ниским ударцем у даљи, десни доњи угао, донео 2:0 Борусији (ВИДЕО).

Хумелс је потом, почетком другог полувремена, на кратко био трагичар - постигао је аутогол којим је Атлетико преполовио заостатак (ВИДЕО), а већ у 64. минуту Кореа је, након што му се лопта вратила после једног одбитка, донео 2:2 (ВИДЕО) "јорганџијама" које су тако биле на корак од полуфинала.

Међутим...

У размаку од три минута, Борусија је нокаутирала Мадриђане.

Најпре је Николас Филкруг сјајно реаговао главом и донео немачком клубу 3:2 у реваншу, а 4:4 укупно (ВИДЕО), да би одмах потом, у 73. минуту, Марцел Сабицер левицом са 15-ак метара погодио доњи десни угао гола Атлетика (ВИДЕО) за пролазак Борусије међу четири најбоља европска клуба.

У среду су на програму преостала два реванша, а састају се Бајерн Минхен - Арсенал (после 2:2 у Лондону) и Манчестер сити - Реал Мадрид (после 3:3 у престоници Шпаније).

Бонус видео: Кад је у халу ушао војни оркестар, и "делије" и "гробари" загрмели као један!

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49