САД ИЛИ НИКАД: Сутра први реванши четвртфинала Лиге шампиона
ЧЕТВРТФИНАЛЕ фудбалсле Лиге шампиона - други чин. Вечерас, у првим реванш мечевима ове фазе такмичења састају се Барселона и Пари Сен Жермен, односно Борусија Дортмунд и Атлетико Мадрид.
FOTO: AP/Tanjug
Прошле недеље су сви погледи били усмерени ка "Парку принчева" где је Барселона успела да победи 3:2 и кући однесе гол вишка. Нешто мање атракиван дуел одиграли су у Мадриду Атлетико и Борусија, а шпански тим у Дортмунд доноси предност од 2:1.
Без икакве дилеме, сутра ће на стадиону "Вестафален" да атмосфера на трибинама буде један од највећих адута домаћег тима који је, руку на срце, био на ивици резултатске катастрофе у Мадриду, али се на крају провукао са подношљивим поразом.
Међутим, опет ће више од пола света и Европе да занима шта ће да се догоди у реваншу на скоро па неутралном терену у Барселони, јер домаћин целе сезоне игра на некадашњем олимпијском стадиону "Монжуик", док се његов "Камп Ноу" увелико реновира...
Огромне фудбалске звезде су адути оба тима, а под посебном лупом је Килијан Мбапе који ће у случају испадања, одиграти последњи меч у дресу ПСЖ у Лиги шампиона и за мање од три месеца постати члан Реал Мадрида, па ће шпанска публика свакако да га поново гледа на својим стадионима.
- И даље ислим да је у оцом двомечу четвртфинала Пари Сен Жермен фаворит. Ми не желимо да се бранимо у реваншу, јер је практично немогуће да се игра такав фудбал против екипе која нам долази у госте. Управо због наше нападачке игре смо и успели да победимо у Паризу у првој утакмици - прилично је искрен тренер тренер Барселоне Ћави Фернандез.
Његов земљак, али и некадашњи саиграч из Барселпне, од 1998. до 2004. године Луис Енрике је сада на клупи Парижана и на реванш је повео свој тим без беле заставе.
- Ову утакмицу доживљавамо као финале. Ништа још није готово и ми се сигурно нећемо предати - каже Енрике који би, као и остали четвртфиналисти да сања отворених очију и да 1. јуна оде на право фиале Лиге шампиона на "Вембли".
Препоручујемо
"ТО МЕ ПОСЕБНО РАДУЈЕ": Ђоан Пењароја се огласио после победе Партизана над Игокеом
16. 01. 2026. у 22:50
БЕОГРАД ГОСТ УБЉАНКИ: У суботу и недељу се наставља шампионат у Суперлиги Србије
16. 01. 2026. у 22:28
ПОВРАТАК НА ВРХ ИЛИ ЈОШ ЈЕДАН НЕПРИЈАТАН УДАРАЦ? ПСЖ тражи реакцију против неугодних дога на "Парку принчева“
Париз сен Жермен ће у петак увече имати прилику да се бар привремено врати на прво место Лиге 1, али задатак није ни мало једноставан јер у престоницу стиже увек опасни Лил.
16. 01. 2026. у 07:30
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН, НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ: Роџер Федерер "сахранио" Новака Ђоковића
Најновије вести из тениса тичу се Аустралијан опена.
15. 01. 2026. у 20:15
ГДЕ ЈЕ ДАНАС ЧЕДИНА БИВША ЖЕНА? Јелена ужива у Америци - са новим дечком
ЈЕЛЕНА и Чеда су се развели након 25 година брака у ком су добили четворо деце.
16. 01. 2026. у 09:52
Коментари (0)