ЈУНАЈТЕД ОПЕТ РАЗОЧАРАО: "Црвени ђаволи" наставили серију мечева без победе у Премијер лиги

Часлав Вуковић

13. 04. 2024. у 20:38

МАНЧЕСТЕР јунајтед опет није победио, четврти пут у низу у Премијер лиги. "Црвени ђаволи" су одиграли нерешено на "Виталитију" са Борнмутом - 2:2.

ЈУНАЈТЕД ОПЕТ РАЗОЧАРАО: Црвени ђаволи наставили серију мечева без победе у Премијер лиги

Изабраници Ерика тен Хага су сваким новим киксом све даље од Лиге шампиона, па сада четврто место које води у елиту мисаона именица, пошто Астон Вила има чак 10 бодова више.

Што се утакмице тиче, "трешњице" су до предности дошле у 16. минуту преко Доминика Соланкеа коме је ово био 17. гол у првенству. Гости су у 31. минуту поравнали резултат захваљујући Бруну Фернандешу.

Ипак, домаћин је на паузу отишао са вођством. Џастин Клајверт је у 36. минуту затресао мрежу Андреа Онане и тако је тим Андонија Ираоле други пут повео.

Није било много прилика у другом полувремену. Гости су успели уз доста среће да дођу до изједначења. После ударца Кобија Маинуа лопта је погодила јендог играча Борнмута у руку и судија Тони Херингтон је показао на белу тачку. Сигуран са 11 метара био је Фернандеш.

Могао је домаћин до целог плена. Главни арбитар је у петом минуту надокнаде показао на белу тачку, но након реакције из ВАР собе установљено је да је Вили Камбвала фаулирао Рајана Кристија ван казненог простора. Енес Унал је шутирао са 16 метара, али погодио је само живи зид.

Јунајтед је сада на седмом месту на табели са 50 бодова, док су "трешњице" на позицији 12 са 42.

БОНУС ВИДЕО: ЕРУПЦИЈА ОДУШЕВЉЕЊА: Овако је Катаи дао гол за Звезду против Радника