ФУДБАЛ СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ: Реал, Сити, Арсенал и Бајерн частили навијаче

Н. И.

10. 04. 2024. у 13:10

ШТО би рекли играчи с наших простора, када се намере у Лиги шампиона на неке од великана са велике сцене: они стварно играју фудбал са неке друге планете. Ретко виђен спектакл и праву ревију голова приредили су прексиноћ у Мадриду Реал и Манчестер сити, а у Лондону Арсенал и Бајерн Минхен.

На два уводна меча четвртфинала Лиге шампиона виђено је чак десет голова. На "Сантјаго Бернабеу" су Реал и Сити ремизирали 3:3 у мечу пуном преокрета где је само норвешка фудбалска звезда Ерлонг Халанд изгледа чувао свој раскошни таленат и голгетерску муницију изгледа за реванш у Манчестеру за две недеље.

У Лондону такође реми 2:2, а када се све сабере, испоставило се да су Реал, Сити, Арсенал и Бајерн частили са десет голова и незаборавним утиском који данас ваљда може да приреди само Лига шампиона у фудбалу. Кажу многи да такав осећај, ако се деси прави "распоред планета" у једној ноћи, може да се доживи још само на финалу Светског првенства у фудбалу или кошарци...

Иако је 60.000 људи уживо гледало на "Етихаду" шта ће да се деси у дуелу Арсенал-Бајерн, ипак је оних 80.000 људи на "Бернабеу" и стотине милиона људи крај телевизора скоро без трептаја ока испратило дуел Реал Мадрида и Манчестер ситија. Гости су шокирали домаћина већ у 2. минуту, вратио се крљевски клуб са два брза гола експресно у живот, Гвардиолина екипа је са нова два гола средином другог полувремена шокирала домаћина, да би реми донео Федерико Валверде десет минута пре краја меча.

- Фудбал је показао сву своју драж и лепоту на овој утакмици. Верујем да ће реванш у Манчестеру бити исто тако узбудљив и надам се нашем пласману у полуфинале - рекао је после утамице тренер Реала Карло Анчелоти који је у уторак увече 200. пут седео на клупи у мечу Лиге шампиона.

Нашалио се популарни "дон КАрло" одмах затим на свој рачун:

- У мојим годинама је реткост преживети у фудбалу оволико дуго. Сећам се свог првог меча у Лиги шампиона. Било је то против Спарте из Прага када сам водио Парму. Зна се шта је мој и циљ Реала већ на првој следећој утакмици.

И за Анчелотија, али и за његовог колегу Артету са клупе Арсенала пред реванш мечеве у Манчестеру и Минхену, у оваквој ситуацији, позитивна је ствар што је УЕФА укинула правило гола у гостима. За две недеље крећемо од нуле, иако ће се дуго препричавати оних десет голова.

ОЛИМПИЈАКОС НАДОМАК ИСТОРИЈЕ: Бирмингемски лавови се неће предати без борбе у Пиреју

ОЛИМПИЈАКОС НАДОМАК ИСТОРИЈЕ: Бирмингемски ''лавови'' се неће предати без борбе у Пиреју

У реванш утакмици полуфинала Лиге конференција Олимпијакос ће пред својим навијачима бранити два гола предности против Астон виле које је зарадио невероватним наступом у Бирмингему (21.00).

09. 05. 2024. у 08:00