ПАРТИЗАН ПРАТИ ЗВЕЗДУ У СТОПУ: Црно-бели "прегрмели" и незгодни Нови Пазар (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

07. 04. 2024. у 21:55

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Нови Пазар са 2:0 на свом терену у 29. колу Суперлиге Србије и уписали су трећи узастопни првенствени тријумф.

ПАРТИЗАН ПРАТИ ЗВЕЗДУ У СТОПУ: Црно-бели прегрмели и незгодни Нови Пазар (ВИДЕО)

Доста боље су црно-бели ушли у меч, запретили су на почетку преко Николе Антића и Гајаса Захида, али њихови ударци су били изблокирани.

Гости се након тога ослободили притиска и први су створили озбиљну шансу. У акцију су били бивши играчи клуба из Хумске Сејдуба Сума и Марко Шћеповић. Први је послао сјајну лопту у простор ка нападачу, овај је шутирао левом ногом искоса са леве стране, но Александар Јовановић је добро реаговао и спречио свој тим да прими гол.

Партизан је био тај који се први стигао до предности. Играо се 35. минут када је Ксандер Северина савладао Николу Мирковића. Дуго је Захид држао лопту, вратио је за Кастиља који је проиграо фудбалера из Курасаоа, који је прецизним ударцем по земљи затресао мрежу ривала.

Одмах после гола домаћег тима, Нови Пазар је могао до изједначења. Судија Лазар Лукић је показао на белу тачку након прекршаја Френка Канутеа над Адемом Љајићем. Црно-бели су у тој ситуацији имали доста среће пошто се на почетку акције у офсајаду нашао Адетунђи Адешина, па је пенал поништен.

Могли су изабраници Игора Дуљаја са 2:0 да оду на паузу. Ипак, Захид је из одличне позиције из слободног ударца погодио само живи зид, те до промене резултата није дошло.

Друго полувреме је било мање садржајно, али је виђен један фантастичан гол који је постигао Денил Кастиљо. Играо се 56. минут када је добио лопту на левој страни, наместио се шутирао из прве и лопта је од пречке завршила у голу гостију.

Пре гол Еквадорца, Северина је промашио из невероватне позиције. Гол је био празан када је добио лопту, шутирао је и некако је успео Мирковић да интервенише и спречи да седмица црно-белих постигне други погодак на утакмици.

Могао је и Нови Пазар да постигне погодак и уведе неизвесност у утакмицу. Сам испред Јовановића изашао је резервиста Никола Караклајић, но није био прецизан пошто је погодио пречку након чега се лопта одбиила преко гола.

Тиму Славка Матића је ово четврти узастопни пораз и сада су изгубили све шансе да се нађу у плеј-офу пошто имају три бода мање од Напретка и слабији међусобни учинак. Такође, Крушевљани ће у понедељак против ИМТ-а одиграти меч 29. кола.

Партизан је и даље други на табели са 70 бодова, Нови Пазар је на деветом месту са 35. У последњој рунди црно-бели гостују Чукаричком, а у град на реци Јошаници долази нишки Раднички.

Партизан - Нови Пазар 2:0 (1:0)

Стадион: ФК Партизан. Гледалаца: око 4.000. Судија: Лазар Лукић. Стрелци: Северина 35, Кастиљо 56 (Партизан).

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Ковачевић, Марковић, Антић – Кастиљо, Кануте (од 66. Овусу) – Северина (од 82. Јанковић), Захид (од 79. Шћекић), Гох (од 66. Калулу) – Баждар (од 66. Николић).

НОВИ ПАЗАР (4-4-2): Мирковић – Бојат, Фајед, Аземовић, Флоро – Ђо, Момчиловић (од 62. Исламовић), Адешина (од 62. Караклајић), Љајић (од 62. Срећковић) - Сума (од 72. Петковић), Шћеповић (од 62. Опара).

Друго полувреме: Партизан - Нови Пазар 2:0

90+3' - Крај утакмице!

90' - Друго полувреме је продужено за три минута.

75' - Опробао је ударац из велике даљине Караклајић, добро је био постављен Јовановић и без проблема је ухватио лопту.

70' - Шутирао је Срећковић из слободног ударца са неких 22 метра, но лопта је отишла преко зида, али и преко гола.

68' - Много среће имао је Партизан. У сјајној прилици се нашао Никола Караклајић, али је лоше шутирао и лопта је окрзнула пречку и отишла преко гола.

65' - Постигао је домаћин нови погодак, стрелац је био Северина. Ипак, погодак је поништен због прекршаја који је направио Светозар Марковић.

56' - Дуплирао је Партизан предност, а фанстастичан гол је постигао Денил Кастиљо. Одбила му се лопта у ноге, наместио се и погодио од пречку.

50' - Невероватан промашај Северине. Лопту је украо Баждар, одиграо је за Захида који је проиграо стрелце првог поготка, гол Новог Пазара је био празан. Бивши играч Ден Хага се мало дуже намештао, шутирао је и Мирковић је успео на нестваран начин да интервенише. Вероватно су сви видели лопту у гол.

48' - Извео је Партизан први корнер у другом полувремену, али ни сада није било опасности по госте.

46' - Почело је друго полувреме у Хумској!

Прво полувреме: Партизан - Нови Пазар 1:0

45+2' - Захид је погодио само живи зид. Након његовог покушаја судија Лазар Лукић је свирао крај првог полувремена.

45+1' - Опет је Фајед погрешио, потом је у наставку акције фаулирао Баждара у опасној зони. Црно-бели ће извести слободан ударац са неких 17 метара.

45' - Прво полувреме је продужено за два минута.

36' - Показао је судија Лазар Лукић на белу тачку након што је Кануте фаулирао Љајића. Ипак, домаћин је имао среће пошто је у зачетку акције у офсајду био Адешина.

35' - Успео је Партизан да дође до предности. Дуго је Захид држао лопту, вратио је за Кастиља који је проиграо Северину, а овај је прецизним ударцем по земљи матирао Мирковића.

24' - Могла је грешка Фаједа да кошта госте, но на срећу Египћанина стигао је да се исправи и заустави Северину. Домаћин је извео трећи корнер из кога опет није било опасности по госте.

22' - Сада су комбиновали Сума и Љајић. Искоса се десне стране је шутирао Адем, али то је урадио лоште и лопта је завршила високо преко гола.

21' - Још једном је шутира Захид са неких 20 метара и био је непрецизан. Лопта је отишла поред стативе гола који чува Никола Мирковић.

19' - Ослободили су се изабраници Славка Матића притиска ривала и сада се мало више игра на половини Партизана.

12' - Најбољу шансу имао је Нови Пазар. Сума је сјајно проиграо Шћеповића који је шутирао левом ногом, али то није урадио како је желео па је Јовановић без већих проблема зауставио покушај бившег играча Партизана.

6' - Добро су црно-бели почели меч. Сада је Захид опробао ударац, но и он је био изблокиран. Такође, ни сада након центаршута из угла није било опасности по госте.

3' - Прва добра прилика на утакмици. Северина је видео Антића који је шутирао слабијом десном ногом, добро је био постављен један играч гостију и изблокирао је тај ударац. Домаћин из корнера није запретио.

1' - Почела је утакмица у Хумској! Први је са центра кренуо Нови Пазар!

18.55 - Ево и састава:

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Ковачевић, Марковић, Антић – Кастиљо, Кануте – Северина, Захид, Гох – Баждар.

НОВИ ПАЗАР (4-4-2): Мирковић – Бојат, Фајед, Аземовић, Флоро – Ђо, Момчиловић, Адешина, Љајић - Сума, Шћеповић.

Уочи меча:

Публика која дође на стадион имаће прилику да на делу види некадашње играче црно-белих Адема Љајића, Марка Шћеповића и Сејдубу Суму, који су са доста успеха носили дрес "парног ваљка".

Нови Пазар је у лошем расположењу дошао у Београд. Екипа је у серији од три пораза, а у другом делу сезоне победила је једино Спартак у Суботици (1:0). Ова утакмице је за госте важна из аспекта борбе за плеј-оф и практично их само тријумф оставља у трци за првих осам.

Партизан је у прошлом колу у надокнади времена успео да савлада Вождовац (3:2) и жели да настави потеру за вечитим ривалом.

Црно-бели су тренутно други на табели са 67 бодова, док је Нови Пазар на позицији девет са 35, има три мање од Напретка.

БОНУС ВИДЕО: МАЈСТОРИЈА: Овако је Аранђел Стојковић дао гол за драматичан тријумф Партизана против Вождовца