ДОМИНАЦИЈА У ЈАПАНУ: Ферстапен и трећу годину заредом незаустављив у највећем планетарном циркусу

07. 04. 2024. у 10:30

Возач Ред Була, Макс Ферстапен тријумфовао је на Великој награди Јапана, четвртој трци овогодишњег шампионата Формуле 1.

Троструки светски шампион је на „Сузуки“ славио трећу годину заредом и тако уписао 57. победу у каријери. Холандски аутомобилиста је на тај начин забележио трећи тријумф ове сезоне и постарао се да се нађе на највишем степенику победничког постоља на свакој трци коју је завршио.

Најближи браниоцу титуле био је његов тимски колега Серхио Перес, док се на трећем степенику победничког постоља нашао возач Ферарија Карлос Саинс јуниор. Шпанац је на тај начин стигао до подијума на свим тркама које је возио ове сезоне, пошто се зна да је пропустио рунду у Саудијској Арабији због операције слепог црева.

Узбуђења у борби за тријумф на легендарној стази уопште није било, пошто Ферстапен ниједног тренутка није био угрожен. Ривали Ред Була су покушали да изазову Переса заправо другачијим стратегијама приликом одлазака у бокс, али је заправо и Мексиканац на крају био недодирљив за све, осим за свог тимског колегу.

Перес је кроз циљ прошао 13 секунди иза Ферстапена, док је Саинс био око осам секунди даље, а следили су их Леклер и Норис, док је најбољи међу осталима био Фернандо Алонсо у Астон Мартину. Седмо место заузео је Џорџ Расел у Мерцедесу, пошто је у самом финишу претекао возача Мекларена Оскара Пјастрија. Најбољу десеторицу и уједно освајаче бодова комплетирали су седмоструки светски шампион Луис Хамилтон и миљеник домаће публике Јуки Цунода.

Поред Ферстапенове доминације, четврту трку сезоне обележио је инцидент на самом старту, који је и довео до прекида после само три кривине. Вилијамса, који су завршили ван стазе у трећој кривини. Алекс Албон и Данијел Рикардо су после контакта завршили у зиду. Трка је моментално била прекинута и тако смо већ у првом кругу имали црвене заставе.

Ферстапен на челу генералног пласмана сада има 77 бодова, Перес га прати са 64, док је Леклер трећи са 59.

Наредна трка Формуле 1 вози се за Велику награду Кине, од 19. до 21. априла.

БОНУС ВИДЕО КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ: Opera у Сиднеју је направљена од пореза на коцкање

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00