ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Голеада на мечу Астон Вила - Брентфорд, Лутон коначно победио

Часлав Вуковић

06. 04. 2024. у 18:41

ФУДБАЛЕРИ Астон Виле и Брентфорда одиграли су фантастичан меч у у 32. колу Премијер лиге. Победника на "Вила Парку" није било, али је публика имала прилику да види шест голова - 3:3.

У првом полувремену виђен је само један гол који је у 39. минуту постигао Оли Воткинс. Права лудница виђена је у наставку утакмице.

Тим Унаја Емерија је на самом старту другог дела меча дошла до 2:0 захваљујући Моргану Роџерсу. Очекивало се након тог поготка да ће домаћин уписати нова три бода, али гост није тако мислио.

"Пчелице" су одиграле фуриозних девет минута и у том периоду су постигли три гола и дошли до великог преокрета. Ипак, Астон Вила је на крају успела да дође до бода захваљујући Воткинсу који се други пут уписао у стрелце.

Екипа из Бирмингема је и даље четврта на табели са 60 бодова, има три више од Тотенхема као и две утакмице више. Брентфорд је на 16. месту са 29.

Разлог за славље коначно имају и навијачи Лутона. Овај тим је победио први пут од 30. јануара када је савладао Брајтон. Сада су "шеширџије" биле боље од Борнмута (2:1).

Ипак, није добро почело за домаће. Играо се 52. минут када је Маркус Таверније савладао Томаса Каминског. Лутон је познат као тим који се никада не предаје, тако је и сада било.

Најпре је Џордан Кларк у 73. минуту поравнао резултат, да би капитен Карлтон Морис у 90. погодио испотавиће се за победу, прву после серије од 10 утакмица без тријумфа у Премијер лиги.

Лутон је још увек први испод црте са 25 бодова, колико има и Нотингем Форест, док је Борнмут на 12. позицији са 41.