ХАОС У ХРВАТСКОЈ: Велики нереди на мечу Хајдук - Динамо Загреб! Торцида Сплит хтела да од "Пољуда" направи "Максимир 1990." (ВИДЕО)
Велики нереди обележили су полуфинални меч Купа Хрватске у фудбалу у коме су се у Сплиту састали домаћи Хајдук и Динамо Загреб.
Foto: Profimedia
Загрепчани су у финале прошли победом од 0:1 (стрелац је био Куленовић већ у 14. минуту), али се та утакмица неће памтити по голу, него по немирима.
Домаћа "Торцида Сплит" је, наиме, по завршетку меча пробила заштитну ограду и више стотина њених припадника кренуло је преко терена ка гостујућим навијачима, "Бед блу бојсима" из Загреба.
Уз упаљене бакље сплитски хулигани су умало дошли до својих љутих ривала, али их је реакција полиције у томе спречила, рекло би се, у последњи час.
Ево и како је то изгледало:
Испрва се чинило да ће "Торцида" овим улетањем које је подсетило на оно што су загребачки "БББ" урадили на мечу са Црвеном звездом 1990. године (када је инцидент на "Максимиру" прерастао у велике немире на стадиону), поновити сличан сценарио, али до међусобног сукоба навијача на трибинама - овога пута није дошло.
Проблема је, међутим, ипак било.
И у виду варватства...
... и у виду великих проблема на сплитским улицама, по завршетку меча:
Иначе, Динамо ће у финалу хрватског Купа играти против Ријеке, која је други загребачки клуб, Локомотиву, елиминисала у полуфиналу победом од 0:1.
Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу
ТВРДО НА "АЛФОНСО МОРУБЕУ": Катастрофална нападачка форма жуте подморнице не обећава велики број погодака
ФУДБАЛЕРИ Сеуте угостиће Кадиз у дуелу који долази у осетљивом тренутку за оба тима (14.00). Завршница сезоне у Сегунди доноси све већи притисак, јер сваки бод може да направи значајну разлику на табели.
28. 03. 2026. у 07:30
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Ево шта су сад урадили у Загребу - и тиме се још и хвале (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске тичу се - прошлости. Неко ће рећи измишљене, неко "па и не баш", али свакако, привукле су велику пажњу.
28. 03. 2026. у 19:38
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)