ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА И ИМТ: Шампион опет побегао Партизану

Александар Илић

03. 04. 2024. у 20:55 >> 20:56

Привремено је ове среде Партизан пришао на бод заостатка браниоцу трона, драматичном победом над Вождовцем, али Црвена звезда није оклеквала: победила је ИМТ на стадиону "Рајко Митић", а коначан резултат, 2:0, винуо је шампиона на +4 у односу на највећег ривала.

Успоставио је домаћин од старта меча контролу, а већ након четири минута имали су навијачи доста разлога за радост.

Гелор Канга је на леп начин проиграо Јована Шљивића, а млади везиста је искоса пласирао лопту у мрежу Александра Кнежевића.

У наставку је домаћин наставио са притисцима, имао неколико спорадичних шанси, два пута претили су и гости, али до полувремена су мреже мировале.

Како је почело прво, тако и друго полувреме. Одмах на старту другог полувремена још један рани гол, овога пута постигао га је леви бек Звезде...

Нису се разумели Никола Терзић и Александар Лутовац, дали су превише простора на шеснаестерцу Милану Родићу који је разапео пројектил у мрежу Александра Кнежевића за 2:0.

Умирили су темпо домаћи играчи, нису желели да срљају, те је до краја остао непромењен резултат.

Црвена звезда већ у недељу гостује Раднику у Сурдулици, а потом у среду игра четвртфинале Купа Србије против Вршца, док ће ИМТ у понедељак 8. априла играти против Напретка из Крушевца.

КРАЈ! ЗВЕЗДА - ИМТ  2:0 (1:0) (Шљивић 5', Родић 47')

90' Четири минута продужен је меч.

89' Добра прилика за Катаија, изашао је пред голмана Кнежевића, али је био у офсајду.

77' Велика прилика за Сремчевића који је опробао ударац главом, али далеко изнад пречке.

72' Опробао је ударац и Мирко Иванић. Шутирао је црногорски репрезентативац из окрета, али није било опасности по гол гостију.

63' Стаменић се нашао у прилици, шутирао је ка голу ривала, а лопта је погодила Крстића који је уклизавајући био у шеснаестерцу. Ипак, након прегледа ВАР снимка, одлука је промењена, те је пенал поништен.

47' ГОЛ! Милан Родић је на фантастичан начин искористио простор који је добио од ривала, те је са шеснаестак метара лансирао пројектил у мрежу Александра Кнежевића.

46' Настављен је меч на стадиону "Рајко Митић".

45' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

36' Нови покушај Јована Шљивића, до лопте је дошао Мирко Иванић и проиграо млађег саиграча, а он је шутирао преко гола.

31' Слаб покушај Радочаја. ИМТ покушава да дође до прилике да угрози Глазера, али далеко је био од гола.

23'  Након грешке Делевића имао је прилику Красо да увећа вођство свог тима, али Кнежевић одлично брани.

18' Некарактеристичан покушај Уроша Спајића из даљине, није било много посла за чувара мреже гостију.

9' У потпуности контролише домаћи састав лопту, међутим, након гола није успела да угрози голмана гостију.

5' ГОЛ! Шљивић се лепо ослободио, сачекао да Ламбулић уђе у блок и сјајно пласирао лопту у мрежу Кнежевића!

1' Утакмица је почела.

УОЧИ МЕЧА

Састави

Црвена звезда: Глазер - Мимовић, Ђига, Спајић, Родић - Олајинка, Канга, Хванг, Иванић - Красо, Енадиај.

ИМТ: Кнежевић – Лутовац, Ламбулић, Делевић, Џиновић – Бастаја, Кијевчанин - Крстић, Радочај, Терзић – М.Луковић.

Црвено-бели су након победа против Радничког из Ниша и Крагујевца, рутински савладали и Јавор у Ивањици и успели да дођу до седмог тријумфа у последњих осам лигашких утакмица.

На последња три суперлигашка сусрета постигли су 10 голова, док се мрежа Омрија Глазера ниједном није затресла, чиме је Звезда потврдила одличну форму.

Иако ће бити без Срђана Мијаиловића и Османа Букарија због суспензија услед нагомиланих жутих картона, као и Александра Драговића који је повређен.

Након почетна четири пораза у другом делу сезоне, ИМТ је у претходна четири сусрета успео да оствари две победе и освоји укупно седам бодова, чиме су се одаљили од зачеља табеле.

Некадашњи фудбалер Партизана Александар Лутовац својим головима донео је већину тих бодова и очекује се да ће уз Милоша Луковића бити највећа претња за црвено-беле.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - Владан Милојевић: Нисам тренер који много ротира

- ИМТ је добро организована екипа са јасним смерницама и захтевима. Види се рад тренера, а уз то имају и много квалитетних младих играча, што им је филозофија. Веома су јаки као колектив. Не мислим да некадашњи играчи Звезде или вечитог ривала имати већи мотив од других. Свако хоће да се покаже. Ми морамо да изађемо на терен и одиграмо онако како тренирамо и радимо. Желимо да дижемо форму и будемо бољи из утакмице у утакмицу. Нисам тренер који много ротира, то сам у другим клубовима додатно потврдио, али ми је битно да су играчи спремни, те да могу да наступе. Професионалци су, и с те стране немам бриге. Драговић неће наступити, јер је у процесу рехабилитације. Имамо проблеме са картонима, те ће у складу с тим Мијаиловић пропустити меч, као и Букари који је на клупи у прошлом колу „пожутео“. Имамо довољан број играча, свакако. Не бих да откривам ко ће почети или бити бонус. Радни дан је, али немам дилему да навијачи долазе, те да ће нас подржати, рекао је Милојевић

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38