СПЕКТАКУЛАРНО: Како је само Партизан победио Вождовац! Овај меч ће се памтити - а нарочито судијска надокнада времена (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

03. 04. 2024. у 18:52 >> 19:11

ФУДБАЛЕРИ Партизана су у једном сјајном мечу успели да победе Вождовац са 3:2 као гости у 28. колу Суперлиге Србије.

Јунак тријумфа био је резервиста црно-белих Аранђел Стојковић који је постигао погодак у другом минуту надокнаде времена. Фантастично је шутирао искоса са десне стране и матирао је Андрију Катића.

Што се утакмице тиче, била је веома садржајна посебно друго полувреме у којем је виђено чак четири поготка. Игор Дуљај ни на овој утакмици није могао да рачуна на најбољег стрелца Матеуса Салдању, док су Бибарс Натхо и Гајас Захид меч почели на клупи.

Све то као да је убило креативност. Првих пола сата није било узбуђења, а онда је Самед Баждар прекинуо успаванку и довео госте до предности у 39. минуту.

"Змајеви" се нису предавали ниједног момента и за упорност су награђени изједначењем. Играо се 57. минут када је Михајло Нешковић са беле тачке матирао Александра Јовановића који је закачио лопту, али није успео да одбрани пенал.

Опет су гости кренули офанзивније ка голу ривала не би ли вратили предност. То су успели да ураде у 74. минуту. Александар Филиповић је искористио лоше процењен леп лопте голмана Андрије Катића и главом затресао мрежу ривала.

Само шест минута је Вождовцу било довољно да поново поравна резултат. Жуниор Флемингс је умакао одбрани, шутирао шпицем копачке и на семафору је стајало 2:2. У овој ситуацији није добро реаговао чувар мреже црно-белих.

Када се мислило да ће Партизан још једном кикснути у првенству на сцену је ступио Стојковић и сјајним голом донео сва три бода свом тиму.

Партизан је и даље други на табели са 67 бодова, док је Вождовац на 11. месту са 39.

Вождовац - Партизан 2:3 (0:1)

Стадион: Кров тржног центра "Стадион". Гледалаца: око 2.000. Судија: Новак Симовић. Стрелци: Нешковић 57 пен, Флемингс 80 (Вождовац) - Баждар 39, Филиповић 74, Стојковић 92 (Партизан).

ВОЖДОВАЦ (4-2-3-1): Катић – Ђурђевић, Лукић, Савић, Ђуричић – Матић, Митровић (од 64. Милетић) – Флемингс (од 90. Антонијевић), Нешковић (од 90. Пиргић), Коларевић (од 72. Вујановић) - Теодоровић (од 72. Петровић).

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Филиповић (од 82. Стојковић), Ковачевић, Марковић, Антић – Кастиљо, Овусу – Северина (од 79. Јанковић), Гох, Калулу (од 60. Захид) – Баждар (од 60. Николић).

Друго полувреме: Вождовац - Партизан 2:3

95' - Крај утакмице!

92' - Ау, какав гол на "крову". Лопта се одбила право на ногу Аранђелу Стојковићу који је на сјајан начин матирао Катића.

90' - Судија Новак Симовић је продужио утакмицу за пет минута.

85' - Још једна велика прилика за домаће. Ђуричић је са неколико метара шутирао, но Јовановић је сада одлично реаговао и спречио изабранике Николе Митића да дођу до вођства.

83' - Замало да "змајеви" поведу. Ипак, један играч Вождовца је из изгледне позиције шутирао поред гола.

80' - Шок на "крову". Домаћи су поново изједначили. Жуниор Флемингс је стигао до лопте, шутирао шпицем копачке и савладао Јовановића који је чини се морао много боље да реагује.

74' - Црно-бели поново воде. Захид је извео слободан ударац искоса са леве стране, лоше је лет лопте преоценио Катић, то је искористио Филиповић и главом послао лопту у празну мрежу.

70' - Покушава Партизан да дође до новог поготка. Ипак, од изједначења нису изабраници Игора Дуљаја озибније запретили, једино је Антић имао слободан ударац.

64' - Извео је добро слободан ударац Никола Антић са неких 22 метра, пребацио је живи зид, но добро је реаговао Катић и спречио је госте да поново поведу.

60' - Прве измене извршио је Игор Дуљај. Утакмица је завршена са Самеда Баждара и Алда Калулуа, док су у игру ушли Немања Николић и Гајас Захид.

59' - Опробао је ударац Коларевић. Добро је био постављен Јовановић и успео је да одбрани ударац играча "змајева".

57' - Нешковић је био прецизан. Закачио је Јовановић лопту, а она се потом од стативе одбила у гол, па су домаћини дошли до изједначења.

56' - Пенал на крову! Нешковић је чинило се изгубио лопту, био је упоран и дошао до ње. Потом га је оборио Леонард Овусу, а Новак Симовић је одмах показао на белу тачку.

48' - Сјајна акција Вождовац. Нешковић и Теодоровић су добро комбиновали. Ипак, ударац овог првог са ивице казненог простора је отишао мало преко гола.

47' - Покушао је Северина на старту другог дела. Увукао је лопту у средину, шутирао левом ногом, но није био прецизан.

46' - Почело је друго полувреме у Заплањској!

Прво полувреме: Вождовац - Партизан 0:1

45+1' - Завршено је прво полувреме!

43' - Умало да буде 0:2. Антић је упослио Калулуа који је из непосредне близине шутирао поред гола. Остаће сигурно жал за овом шансом.

42' - Одмах је покушао Вождовац да узврати. Флемингс је послао оштру лопту пред гол гостију, но добро је реаговао Јовановић.

39' - Ево гола на у Заплањској. Неколико пута су покушавали домаћи, али је одбрана добро реаговала. Ипак, лопта се одбила до Баждара који је сјајно шутирао и погодио је даљи угао Катићевог гола.

37' - Ништа се не дешава на "крову". Осим малопређашне прилике Вождовца узбуђења нема. Вероватно је мало ко очекивао да ће прво полувреме бар сада бити овако несадржајно.

34' - Прва права прилика у Заплањској. Коларевић је побегао Филиповићу, послао је лопту пред гол гостију, али је у последњи час испред Теодоривића реаговао Светозар Марковић који је избацио лопту ван терена.

18' - Опасан напад "змајева", све је ишло преко леве стране. Ипак, поново је одбрана црно-белих била на висини задатка.

15' - Сада је Леонард Овусу добро шутирао, али је Матић изблокирао његов ударац. Партизан није запретио после првог ударца из угла. Одбрана домаћег тима је без већих проблема избила лопту.

9' - Први пожутели на овој утакмици је Алекса Матић који је оштрим стартом на средини терена зауставио Алда Калулуа.

7' - Први озбиљнији напад на утакмици био је дело "змајева". На одбијену лопту натрчао је Вукашин Ђурђевић, но лопта је отишла високо преко гола после његовог ударца са неких 16 метара.

6' - Старт дуела протиче претежно у борби на средини терена. За сада ниједан, ни други голман нису имали никаквог посла.

1' - Почела је утакмица у Заплањској!

Састави тимова:

ВОЖДОВАЦ (4-2-3-1): Катић – Ђурђевић, Лукић, Савић, Ђуричић – Матић, Митровић – Флемингс, Нешковић, Коларевић - Теодоровић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Филиповић, Ковачевић, Марковић, Антић – Кастиљо, Овусу – Северина, Гох, Калулу – Баждар.

Уочи меча:

Црно-бели су у прошлој рунди савладали Спартак (1:0) и прекинули су серију од три везана меча без победе у првенству.

"Змајеви" су екипа која не игра добро овог пролећа, на осам утакмица екипа је доживела шест пораза и два ремија и неће јој бити лако да први тријумф упише против изабраника Игора Дуљаја.

Тренутно другопласирани тим Суперлиге ће бити ослабљен на овом мечу. Уз од раније повређеног Матеуса Салдању у првој постави неће бити двојице важних играча - Бибарса Натха и Гајаса Захида.

Партизан се налази у серији од 11 победа против Вождовца, уз импресивну гол разлику 29:3. Последњи пораз од ривала из Заплањске "парни ваљак" је доживо 2019. године у Хумској (1:2).

Црно-бели у овај сусрет улазе као други на табели са 64 бода, док је тим Николе Митића на 11. позицији са 30.

БОНУС ВИДЕО: ПАРТИЗАН ПОВЕО ПРОТИВ СПАРТАКА: Ево како је Баждар затресао мрежу "голубова"

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00