НОВА СТОЈКЕТОВА "ЖРТВА": Српски голман одбранио 19. пенал у каријери

Н. И.

31. 03. 2024. у 08:37

ВЛАДИМИР Стојковић је један од најбољих српскких голмана, а годинама је незаменљива "јединица" Ал Фејхе из Саудијске Арабије. Овај клуб је тренутно на златној средини табеле тамошњег елитног ранга такмичења, а наш интернационалац је у петак увече у своју ризницу блиставих одбрана једанаестераца уписао нову "жртву". То је лсавни Француз Карим Бензема који је угостио Стојковића и Фејху у мечу у 25. кола националног првенства.

НОВА СТОЈКЕТОВА ЖРТВА: Српски голман одбранио 19. пенал у каријери

Бенземин Итихад је славио заслужену победу 3:1 (2:1), иако су гости водили од 25. минута. Међутим, пет минута пре тога домаћин је имао пенал пошто је румунски судија Петреску показао на белу тачку. Стојковић је "прочитао" Бензему, бацио се у десну страну и одбранио једанаестерац који имак није био од превелике користи његовом тиму.

Домаћин је у дубокој надокнади првог, али и другог полувремена стигао до голова за вођство и коначних 3:1, па су гости које са клупе годинама предводи наш стручњак Вук Рашовић отишли кући празних руку.

Међутим, Стојковићу је ово 19. одбрањени пенал у голманској каријери, а међу тих 19 извођача налазе се нека од најпознатијих имена светског фудбала. Подсетимо, први пенал у каријери Стојковић је одбранио 1. децембра 2005. године Антонију Касану на мечу Купа УЕФА Црвена звезда - Рома (3:1), а затим Анхелу ди Марији 13. августа 2008. године на мечу Олимпијског турнира Србија - Аргентина (0:2). Ипак, најзначајнија одбрана је она на СП у Јужноафричкој Републици када је Лукаси Подолском одбрани пенал 18. јуна 2010, године у победи "орлова" од 1:0.

Међу Стојковићевим "жртвама" је и Рус Андреј Аршавин којем је српски голман одбранио једанеастерац 28. септембра 2010. године на утакмици Лиге шампиона Партизан - Арсенал (1:3).