ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА У ИВАЊИЦИ: Црвено-бели победили Јавор и додатно повећали предност на табели (ВИДЕО)

Филип Милошевић

30. 03. 2024. у 17:52 >> 17:45

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде убедљиво су победили Јавор у Ивањици са 3:0 у 27. колу Суперлиге Србије и додатно су повећали предност у односу на Партизан.

Црвено-бели сада имају 68 бодова, седам више од вечитог ривала који тек треба да одиграо утакмицу ове рунде.

Током првог полувремена Црвена звезда је доминирала, али гости нису успели да створе велику шансу све до спорне ситуације када је Данило Николић након ВАР интервенције досудио пенал за црвено-беле. Kанга је био сигуран са 11 метара у 38. минуту, а само пет минута касније Хванг је повећао предност гостију из Београда.

Наставак игре протекао је неочекивано мирно, покушавали су домаћини да стигну до поготка и унесу немир у редове црвено-белих међутим то им није успело.

Актуелни шампион је успео да дође и до трећег поготка. Играо се 81. минут када је Срђан Мијаиловић постигао леп погодак. Дошао је до лопте на неких 18 метара, наместио се и одличним ударцем матирао Манојловића.

До краја меча није било промене резултата, па је тим Владана Милојевића остварио нову победу, седму од почетка другог дела првенства.

Звезда је прва на табели са 68 бодова, док је Јавор на 13. позицији са 28.

Јавор - Црвена звезда (друго полувреме, 0:3)

90+4' - Крај утакмице!

87' - Утакмица је на кратко била прекинута због тога што је позлило неком на трибинама, али на сву срећу све се добро завршило и сусрет је настављен.

82' Спектакуларан погодак Мијаиловића! Шутирао је изван шеснаестерца и феноменално погодио. Звезда води са 3:0!

78' Ређају се корнери за домаћи тим, међутим дефанзивци гостујуће екипе све то отклањају без већих проблема.

75' У првој акцији по уласку у игру Красо је одлично прошао по левој страни и одиграо повратну за Хвана, који је изблокиран, а притом се и повредио.

62' Какав ударац Иванића! Фудбалер актуелног шампиона је ухватио волеј а Страхиња Манојловић феноменалном одбраном чува мрежу домаће екипе.

59' Јавор се труди да игра конкретније и покушава да смањи заостатак, али слабо то иде домаћинима.

53' Велика прилика за црвено-беле да стигну и до трећег гола. Олајинка је примио пас на неких 11 метара од гола и шутирао мало поред десне стативе.

46' Почело је друго полувреме!

45' Полувреме у Ивањици, црвено-бели воде са 2:0 након првог дела игре.

43' ГОЛ! Звезда води 2:0. Хванг је стрелац.

39' Након ВАР интервенције пенал је свиран за Звезду. Канга је био сигуран и црвено-бели воде 1:0.

35' Велика прилика за Шљивића! Са 11 метара је опалио високо преко гола.

33' Покушао је Селенић да угрози Глазера међутим није опасније запретио.

Tekst potpisa

27' Дошло је до судара Хванга и Дукуреа, остали су играчи да леже на трави, те је меч на кратко прекинут.

20' Успаванка на мечу у Ивањици, у последњих неколико минута играчи Јавора и Звезде смењују посед на средини терена.

15' Претио је Хванг главом након корнера али Манојловић је био смирен и лагано одбранио шут Корејца.

11' Јавор је претио преко Дина Долмагића! Он се у шеснаестерцу црвено-белих изборио за простор и левом ногом шутирао мало поред десне стативе.

8' Први озбиљнији напад на мечу имала је домаћа екипа. Пробили су по десном боку и након центаршута лопта је завршила у корнеру. Након ударца из угла Дукуре је пробао ударцем међутим Глазер је лако одбранио.

5' Без већих дешавања у уводном делу меча, углавном се игра на средини терена.

1' Почео је меч у Ивањици!

Састави:

ЈАВОР (4-2-3-1): Манојловић – Илић, Скоко, Леандро, Тојчић – Дукуре, Елиомар – Долмагић, Марјановић, Селенић – Стјуарт.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-4-1): Глазер – Мијаиловић – Спајић, Ђига, Родић – Канга – Олајинка, Шљивић Хван, Иванић – Ендијај.

Уочи меча:

Екипа из Београда је апсолутни фаворит, али ће екипа Радована Ћурчића ће покушати да изненади лидера табеле.

- Атмосфера у екипи је одлична. Победили смо у последње две утакмице и то је оно што ме највише радује. Не бих много трошио речи о Звезди, има највеће шансе да осваји титулу. Битно је да улазимо у утакмицу растерећени – каже Дино Долмагић, универзалац тима Радована Ћурчића.

Изостанак Луке Гојковића, Радивоја Босића, Лазара Мићића и капитена Немање Милетића биће велики хендикеп за Јавор.

- Сигурно је да ће нам они недостајати, али нама који истрчимо на терен неће бити потребан посебан мотив да дамо све од себе.

БОНУС ВИДЕО: Упознајте Колумбијца и његову колекцију од 8.000 дресова