ВЕЛИКА ДРАМА: У Кардифу, на мечу Велс - Пољска, пала одлука о последњем учеснику ЕУРО 2024

26. 03. 2024. у 23:33

Европско првенство 2024, чији је домаћин Немачка, комплетирао је учеснике.

Фудбалска репрезентација Велса била је боља у Кардифу, а на крају туговала јер је Пољска прошла на шампионат "старог контиента" - било је 0:0 после 90 и 120 минута, да би Војћех Шћешни одбраном у петој серији пенала донео тријумф Пољацима (4:5) и пласман на ЕУРО 2024.

Велшани су боље ушли у меч, били су агилнији и бржи и створили више полу-шанси пред голом Пољака. Ношени подршком својих навијача нападали су гол противника, али нису имали превише конкретних прилика за погодак. Тек у последњим минутима првог полувремена Бен Дејвис је успео да после прекида затресе мрежу, али је линијски судија подигао заставицу и поништио погодак, па је тако остало 0:0 до краја првог дела утакмице. И не само до тада...

И други део меча су Велшани отворили боље, имали неколико сјајних прилика, наставили да нападају све до половине другог дела утакмице, када су физички пали и смањили притисак на Пољаке. Али, како Пољска уопште није успела да шутне у оквир гола, меч је отишао у продужетке.

Први је почео у истом маниру као претходни "стартови". Велшани су нападали, покушавали да дођу до гола противника, али нису успевали да остваре примарни циљ. Није прошло много, а почела је да попушта концентрација обема репрезентацијама и као да су обе екипе чекале извођење једанаестераца.

Борбеност није мањкала, па је тако Велс у 120. минуту остао без искљученог Мефама, но није морао дуго да игра с фудбалером мање, јер су на ред дошли пенали.

Драма се тад само "продужила".

Пољаци су први шутирали и, редом, прецизни су били Левандовски, Симански, Франковски, Залевски и Пјатек, а након што су за Велшане голове дали Дејвис, Мур, Вилсон и Вилијамс, на крају пете серије Данил Џејмс, играч Лидса, постао је трагичар.

Шутирао је ниско, у леву страну, а баш ту се бацио пољски голман Шћешни и, одбраном, оставио резултат на 4:5, одвевши тако Пољаке на ЕУРО 2024.

Изабраници Михаела Пробежа играће на Европском првенству у групи у којој су још и Холандија, Аустрија и Француска.

Претходно су се, овог уторка, на шампионат Европе пласирали и Грузија (први пут у историји) и Украјина.

БОНУС ВИДЕО: МАЈСТОРИЈЕ ЗВЕЗДИНЕ "ДЕСЕТКЕ": Гол којим је Александар Катаи донео 5:0 против Радничког