ПИКСИ НИЈЕ ХТЕО ОВО ДА ВИДИ! Енглези, ривали Србије на ЕУРО 2024, одиграли драматичан меч на Вемблију (ВИДЕО)

26. 03. 2024. у 22:47

Фудбалска репрезентација Србије ће на Европском првенству у фудбалу чији је домаћин ове, 2024. године, Немачка играти у групи Б против Енглеске, Словеније и Данске, а управо су Енглези, као најзвучније име од поменутих, овог уторка умало доживели други узастопни пораз на новом "Вемблију".

Након што су изгубили од Бразила (за шта се побринуо један 17-годишњак, о чему су вам "Новости" већ писале), Енглези су у 95. минуту избегли пораз од Белгије - резултат је био 2:2.

По веома снажном пљуску, ривали су се борили као да је у питању такмичарски меч, али временски услови нису омогућили баш врхунску представу. Уосталом, на самом почетку се повредио енглески репрезентативац Стонс, чија је замена само смањила број очекиваних стартера на ЕУРО 2024 и отежала "скаутинг посао" нашој репрезентацији. Сигурно да је селектор наших фудбалера, Драган Стојковић, прижељкивао "кориснији" меч за посматрање, али његов колега са клупе "гордог албиона", Гарет Саутгејт, решио је да углавном пружио шансу "другопозивцима", јер је ово био последњи тест Енглеске пред објављивање списка за шампионат Европе.

Белгијанце је ка тријумфу повео Јури Тилеманс и чинило се, до пред сам последњи судијски звиждук, да ће у томе и успети.

Тилеманс је у 11. минуту, после грешке Енглеза у испуцавању и правовременог додавања Онане, постигао гол за 0:1 (ВИДЕО).

Енглеска репрезентација је поравнала на 1:1 пеналом који је изборио и реализовао Ајван Тони (ВИДЕО) но од тог, 17. минута, егал је потрајао свега 19.

Наиме, у 36. је виђена најлепша акција на овој утакмици - Лукаку је фантастично упослен дијагоналним дугачким додавањем, а онда је са десног крила, левицом, и то спољним делом копачке, савршено центирао - Јури Тилеманс је "запливао" кроз ваздух и главом вратио предност Белгијанцима 1:2 (ВИДЕО)

Покушавали су изабраници Гарета Саутгејта (чија је стартна постава била Пикфорд - Конса, Данк, Стонс, Чилвел - Белингем, Рајс - Боувен, Фоден, Маину - Тони) на разоразне начине да се спасу пораза, а то су успели тек у петом минуту судијске надокнаде времена.

Воткинс и Мадисон су се побрунили да се последњи напад на мечу не заврши бежањем лопте у гол-аут, већ су је на крају додали Џуду Белингему а нова звезда Реал Мадрида поставила коначан резултат (ВИДЕО).

До меча са Србијом, Енглеска ће још одиграти две утакмице, против Босне и Херцеговине, те против Исланда.

Када и против кога Србија игра на ЕУРО 2024?

Подсетимо, Србија "отвара" ЕУРО 2024 16. јуна од 21 сат у Гелзенкирхену, када ће јој први ривал бити Енглеска.

Потом 20. јуна "орлови" у Минхену играју против Словеније у три поподне, а групну фазу (из које две најбоље екипе, а можда и трећепласирана, иду даље), изабраници селектора Драгана Стојковића Пиксија завршавају 25. јуна када ће понво на минхенског Алијанц арени, од 21 сат играти против Данске.

Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу