СИТУАЦИЈА НА ФРОНТУ Украјински извори: Руси напредују код Лимана, контраофанзива ВСУ у Запорожју
РУСИ код Лимана прешли су реку Северски Доњец и ушли у село Закотње, према војној јавној групи „Дип Стејт“ блиској ГУР.
Фото ВСУ
Фото DeepState
-Офанзивне акције против села се спроводе из три правца. Непријатељ је посебно активан у инфилтрацији на бок одбране украјинских јединица, наводи се у саопштењу.
Руси су такође значајно напредовали јужно од Хуљајпола, према „Дип Стејту“. У међувремену, руско Министарство одбране тврди да је заузело село Зализничное, које се налази западно.
Украјина ово није потврдила; мапа „Дип Стејта“ приказује борбе у селу.
„Дип Стејт“, међутим, не потврђује да су украјинске оружане снаге покренуле контраофанзиву у Запорошкој области, како су јуче известиле руске војне јавној групи.
Фото DeepState
Истовремено, Руси тврде да украјинске оружане снаге нису направиле никакве веће пробоје, али напредују захваљујући магли и неуспеху Старлинк система.
У међувремену, Руси тренутно активно траже начине да заобиђу блокаду Старлинк терминала коју је наметнуло украјинско Министарство одбране.
Украјински координациони штаб тврди да је Русија почела да прети породицама заробљених украјинских војника да региструју Старлинк терминале за коришћење од стране руске војске. Штаб наводи да би пристајање на такву шему било кривично дело.
Раније је саветник министра одбране Флеш изјавио да Руси објављују огласе који Украјинцима нуде накнаду за регистрацију Старлинк терминала на „белој листи“.
(ctrana.media)
БОНУС ВИДЕО - ПАТРОЛА СА ПУТНИЦИМА, НА БРЗОЈ ПРУЗИ, ОД БЕОГРАДА ДО СУБОТИЦЕ: "Вожња делује готово неприметно"
Препоручујемо
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)