ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ?! Ево шта је сад урадила млада фудбалска репрезентација Србије

26. 03. 2024. у 19:55

Млада фудбалска репрезентација Србије је одиграла врло буран меч са Северном Ирском у квалификацијама за "УЕФА У21" Европско првенство, а коначан резултат био је какав је мало ко очекивао - гости, који су остварили само један тријумф у последњих 13 утакмица, нокаутирали су екипу селектора Љубинка Друловића победивши је са 1:2 (1:0).

Screenshot / TV Arena sport

На новом стадиону у Лесковцу, чије су трибине биле више него солидно попуњене током овог меча за шампионат Европе који ће бити одржан 2025. године у Словачкој, "орлићи" су после недавног кикса у виду ремија са Луксембургом - повели.

Играо се 39. минут када су наше фудбалске наде извеле врло лепу акцију по левом крилу, а то је голом крунисао Стефан Митровић:

Међутим, Северни Ирци су, након 15-минутног предахам заиграли као препорођени по повратку из свлачионица.

Ређали су се њихови добри напади, а најбољи су извели у 56. минуту.

Тада је Чарли Ален крунисао иницијативу своје екипе после Стјуартовог сјајног дијагоналног додавања с левог крила:

Посртање "орлића" се ту није зауставило.

Након две неискоришћене солидне позиције за друго српско вођство, своју шансу искористили су гости.

Само 14 минута након изједначења, екипа која је на претходних пет квалификационих утакмица постигла укупно два гола, дала је Србији други гол на овом мечу.

Учинио је то Фаркухар, атрактивно извевши лоб главом после корнера са десне стране:

Тиме је и постављен коначан резултат, јер Друловићеви изабраници нису успели да у завршници дају гол, што због својих решења у солидним ситуацијама, а што јер је дебитант међу стативама Северне Ирске, Пирс Чарлс из Шефилд венздеја, зауставио све ударце који су ишли у мету.

И, шта сад?

Прво место на табели групе Ф квалификација за Европско првенство за играче до 21 године старости држи Украјина са максималних 18 бодова, док 15 има другопласирана Енглеска. Србија је остала трећа са 10 бодова, Северна Ирска је стигла до шест, а иза су Луксембург са четири и Азербејџан са три.

На првенство директно иде само првопласирана селекција, а другопласирана - можда.

Имајући у виду да Србија треба двапут да игра са досад непораженом Украјином, као и са Азербејџаном, а да "јури" Енглезе од којих је недавно изгубила са чак 9:1, јасно је да су шансе да се "орлићи" нађу на шампионату Европе само теоретске.

Све фудбалу, али и спорту генерално, пратите на спортским страницама портала "Новости".

На сасвим сте добром месту.

БОНУС ВИДЕО: Нестварно - ово су Руси засвирали када су фудбалери Звезде изашли на терен у Санкт Петербургу