КАКАВ ДЕРБИ, КАКАВ ТРИЛЕР! Епски меч у четвртфиналу ФА купа одгирали Јунајтед и Ливерпул (ВИДЕО)

С. Р.

17. 03. 2024. у 20:17

СЛАВИЋЕ Манчестер јунајтед младог Аманда Диала. Неочекивани херој „ђавола“ у епском тријумфу над најомраженијим ривалом Ливепрулом у четврфиналу ФА купа био је нападач из Обале Слоноваче. У последњим моментима другог продужетка искористио је то што су „редси“ неочекивано кренули на све или ништа и спасио сезону чети Ерика Тен Хага - 4:3, за пролазак даље.

У бици за финале на „Вембилију“, придружили су им се јуче фудбалери Челсија победом над Лестером (4:2), а дан раније Манчестер сити и члан Чемпионшипа Ковентри.

У централној утакмици најстаријег фудбалског такмичења на свету виђен је динамичан меч, пун ритма, темпа са прегртш шанси на обе стране. Ерупцију одушевљена домаћих присталица изазвао је везиста Мектомини већ у 10. минуту. Шкот којем задатак није да тресе противничке мреже стигао је до седмог гола у сезони, али је често био амајлија која је доносила добре резултате хицима у битим мометима. Ипак, „Театру снова“  до пред крај првог дела игре када су Мекалистер и Салах искористили две смушене рекације одбране и ућуткали распеване навијаче.

Продужетке и веру у пролаз Јунајтеду је вратио помало заборављени Бразилац Ентони у 82. минуту. У надокнади времена, као клатно су се повијале шансе за обе екипе. Елиот је у 105. вратио вођство Ливерпулу (ВИДЕО), да би домаћин у само десет минута, преко Рашфорда (ВИДЕО) и, у 121. минуту, када је Диало дао гол (ВИДЕО) заокружио невероватан преокрет.