ЗВЕЗДА ОД ДЕРБИЈА КОЛА НАПРАВИЛА ЛЕКЦИЈУ: На кикс Партизана шампион одговорио "гажењем" највећег изненађења Суперлиге (ВИДЕО)

17. 03. 2024. у 17:53 >> 17:53

Црвена звезда не само да је искористила други узастопни кикс који је ФК Партизан имао у Суперлиги Србије, већ је највеће изненађење првенства, Раднички 1923 из Крагујевца декласирала - коначан резултат био је 5:0 (2:0) на стадиону "Рајко Митић".

ЗВЕЗДА ОД ДЕРБИЈА КОЛА НАПРАВИЛА ЛЕКЦИЈУ: На кикс Партизана шампион одговорио гажењем највећег изненађења Суперлиге (ВИДЕО)

Крагујевчани су на Маракану стигли са седам првенствених победа у низу, као четвртопласирани на табели и екипа чије су игре тренера Звезде, Владана Милојевића, одушевљавале. Али, испоставило се да је једно било побеђивати друге учеснике шампионата, а нешто друго играти пред нешто више од 18.000 гледалаца на највећем српском стадиону, против врло мотивисаног браниоца трона.

Звезда, која је пре два кола имала бод заостатка за Партизаном, па са њим одиграла 2:2 на свом терену, дочекала је да црно-бели најпре изгубе од Напретка, а онда да у финишу недељног меча у Лучанима извуку бод против Младости. Тако се отворила прилика за одлазак на +4, а такву прилику Милојевићеви изабраници нису пропустили.

После фуриозног почетка домаћих, и неколико одличних интервенција голмана Стојана Лековића, управо је он постао трагичар.

Игроа се десести минут када је после корнера с десне стране лопта опет дошла до Канге који га је и извео, а онда је уследио центаршут ка даљој стативи. Лековић је погрешно проценио лет лопте, она му је прешла преко прстију, а на правом месту нашао се Марко Стаменић и донео 1:0 Звезди.

Додатно је то подигло самопоуздање шампионима Србије, који су после нове серије добрих акција и прилика за 2:0, дошли до тог поготка на атрактиван начин.

У 20. минуту Мијаиловић је центирао са десне стране, а Шериф Ендијае наставио са сјајним партијама постигавши гол петом, са ивице петерца.

Од тог часа, гости јесу били борбени, али не онолико офанзивни као што су то покушавали да буду до другог примљеног гола. На њихову срећу, "ручну кочницу" као да је повукао и домаћин, па се прилично мирно одвијао други део првог полувремена, али је зато у наставку било изнова бурно.

Најпре је за само стотинак секунди размака капитен Радничког Симовић добио два жута картона због фаула над Ендијаеом, а два минута након што је он искључен у 48., баш је поменути Звездин голгетер опет постао стрелац, сада на додавање Иванића у акцији која је у потпуности матирала одбрану Крагујевчана.

Грогиране госте докрајчили су најпре други Звездини странци - резервиста Олајинка је после лепог дриблинга упослио Хванга, који је донео 4:0 у 68. минуту, после чега је остало да се види да ли ће шампион наставити или се задовољити оствареним.

Није, међутим, било помишљања на стајање у црвено-белом табору, па је још један играч који је шансу добио "са клупе", Александар Катаи, дао гол.

Свој 98. првенствени, а 108. у дресу клуба с Маракане, постигао је у 76. минуту када је дриблинзима потпуно збунио два чувара, па с десне стране послао неодбрањив ударац у даљи горњи угао гола Радничког 1923.

Био је то уједно и последњи погодак на овом мечу, на коме је шампион бољу, конкретнију игру крунисао убедљивим тријумфом, за одлазак на +4 у односу на Партизан.

Звезда - Раднички 5:0

88' - Жути картон добија играч Радничког Лука Зорић због прекршаја над Радојевићем код аут-линије на левој страни Звездиног напада.

87' - Напада Раднички са надом да може до утешног поготка, а то отвара додатни простор домаћину. Једну такву прилику сада црвено-бели нису искористили у контри три на два.

83' - Глушчевић шутира, Глазер брани. Био је то први пут у другом полувремену да је Звездин голман имао посла, али не треба да чуди - од 48. минута домаћин има играча више.

81' - Виктор Радојевић, рођен 2004. године, мења Милана Родића на месту левог бека у Звезди.

80' - Ево мајсторија Катаија:

76' - Гол! Александар Катаи је 108. пут стрелац за Звезду (98. у Суперлиги), сада после два одлична дриблинга, па шута с десне стране у даљи горњи угао - 5:0!

75' - "Српска, Србија, то је једна држава", певају "делије", после скандирања Ратку Младићу.

72' - Ево како је Звезда повела са 4:0 на овом мечу:

71' - Лукаво је шутирао Хванг, из "мртвог угла", али брани голман Радничког.

70' - Расположен је Олајинка, изнудио је фаул гостију на 17 метара, уз гол-аут линију, па ће то бити "скраћени корнер" са леве стране за Звезду.

69' - Ендијае, стрелац два гола, успута место на терену Урошу Сремчевићу.

68' - Гол! Звезда води 4:0, Хванг је стрелац, после "бицикле" и асистенције Олајнике с левог крила!

64' - Катаи одмах у прилици, и то након што је изблокиран Олајинка. Ипак, шут Звездине "десететке" искоса с леве стране није био прецизан.

63' - Трострука измена у Звезди. Катаи, Мимовић и Олајинка мењају Кангу, Стаменића и Иванића.

59' - Нова шанса за Звезду! Иванић је идеално упослио Мијаиловића у брзој акцији домаћих, но асистент из првог полувремена није успео да искористи зицер када му је лопта с леве стране стигла код даље, десне стативе. Нова добра одбрана голмана Радничког (који је имао онај један, велики кикс) изнедрила је корнер за Звезду, после ког је Ђига опробао ударац главом. Лопта није отишла у оквир гола, а потом је судија, због неког ранијег прекршаја, показао жути картон Ристићу из Радничког.

57' - Црвена звезда не стаје. Настављају се напади домаћина, а гости, који су се солидно држали и на 2:0, сада већ делују прилично пољуљано. Руке су све чешће на струку, погледи "неми" када се погреши, нема комуникације као у првом делу првог полувремена.

52' - Овако је Звезда дошла до три разлике против Крагујевчана:

50' - Гол, Звезда води 3:0! Ендијае! Нови погодак Шерифа Ендијаеа, овога пута после добрих додавања Иванића и Хванга, па идеалног ниског центаршута с левог крила.

48' - Црвени картон! Други жути за капитена гостију, Симовић је опет непрописно зауставио нападача Звезде, мора у свлачионицу стотинак секунди након прве јавне опомене!

46' - Из Звезде су саопштили да се на трибинама налази 18241 гледалац

46' - Жути картон за играча гостију Симовића, био је неопрезан приликом фаулирања Ендијаеа

17.07 - Почело је других 45 минута.

Крај полувремена. Изузетно занимљивог у првих 20-ак минута, а Звезда уз голове Стаменића у 10. и Ендијаеа у 20. води са 2:0 (поготке можете погледати нешто ниже у овом блогу).

44' - Родић је добро зауставио напад гостију, Букари је у контри желео да проигра саиграча на левом крилу, али није то урадио добро. Који секунд касније до лопте је дошао Канга, који је шутирао са око 30 метара и отприлике за исто толико пребацио мету. Има он одличан ударац, но овога пута није било тако.

40' - Звезда наставља са иницијативом. Мијаиловић је с десне стране добро центрирао, интервенисали су дефанзивци гостију, али црвено-бели су у новој доброј акцији и, на левој страни, изборили су слободна ударац. Буни се због тога тренер Радничког Феђа Дудић (иначе, као стратег Вележа, избацио на евро-сцени Владана Милојевића када је садашњи тренер Звезде водио АЕК).

36' - Што се фудбала тиче, Раднички се мало ослободио притиска и чешће је на Звездиној половини.

35' - У центру пажње публике је две деценије од погрома Срба на Косову и Метохије.

34' - Трибине се "довикују". Једна група гледалаца виче "Косово", друга одговара "Србија!".

33' - Због велике "димне завесе", веома тешко се у овом тренутку може са трибина видети шта се дешава на терену. "Али, делује као да се игра између два шеснаестерца", да се нашалимо мало.

Тренер Звезде Владан Милојевић / FOTO: FK Crvena zvezda

29' - Добра прилика за Крагујевчане после не баш идеалне интервенције Ђиге. Беви се нашао сам на око 14 метара, шутирао снажно али не и прецизно, но и да је дао гол, био би поништен, јер се накнадно подигла заставица за офсајд, који се десио на почетку те акције, пре Ђигиног лошег "испуцавања".

24' - Краћи прекид. Најпре због повреде једног играча Радничког, а сада и Ендијаеа, који се придиже и наставиће да игра.

Детаљ са утакмице Звезда - Раднички Крагујевац / Screenshot / TV Arena sport

23' - Ево како је Шериф Ендијае дао гол петом:

21' - Мијаиловић је у претходној акцији центрирао с десне стране, а Звездин голгетер врло спретно, на рубу петерца, решио да се не намешта превише за шут, већ да петом упути лопту у мрежу - и, тамо је и одсела, чиме је удвостручио вођство српског шампиона.

20' - Гол! Звезда води са 2:0, Шериф Ендијае, петом!

17' - Нова добра акција црвено-белих, Канга је убацио лопту у игру из слободњака с леве стране, код даље стативе Стаменић је стигао до ње и вратио у средину, а онда је интервенисала одбрана Крагујевчана.

15' - Велика шанса за Звезду! Иванић је одлично центирао с левог крила, Букари у пуном налету главом послао лопту где треба, а идеално интервенисао Лековић и спречио погодак домаћина! Сјајна одбрана голмана Радничког, трагичара у претходној акцији црвено-белих.

11' - Овако је Звезда повела:

10' - Гол! Стаменић за вођство Звезде! Погрешио је голман после корнера с десне стране и Звездин везиста био на правом месту, код даље стативе, и постигао гол!

9' - Нови минут, нови шут. Опет је Звезда припретила, сада Мијаиловић са дистанце, а голман Стојан Лековић још једном брани "жабицу". Корнер за првака Србије

8' - Врло занимљив почетак меча. Шутира сада и Раднички, Сахли је опробао ударац са 20-ак метара, Глазер био на правом месту и без много мука отклонио опасност. Интересантно је било да је у контри Крагујевчана било пет играча, а у Звездиној одбрани њих четворица.

7' - Први шут у оквир гола Радничког, Родић је с леве стране пробао да изненади Лековића, који се поставио на право место и лако изашао на крај са тим ниским ударцем.

6' - После прве полулприлике Крагујевчана, умало гол за Звезду. Хванг је са леве стране извео слободан ударац са скоро 30 метара, лопта је одскочила пред петерцем, а интервенција голмана спречила да то постане погодак. Корнер није донео нову шансу за шампиона, али јесте - нови напад за њега.

5' - Мијаиловић је центрирао с десног крила, лопта му је мало прешла ноге и умало преварила голмана гостију. Ипак, завршила је изнад пречке.

4' - Домаћин има лопту у ногама константно, али се изузетно брани Раднички на почетку утакмице.

3' - Звезда је у првом делу сезоне победила Крагујевчане са 3:4, а 2015. је Раднички остварио свој једини тријумф на Маракани.

16.04 - Меч је почео!

16.02 - Минут ћутања поводом смрти Вељка Алексића, једног од "пројектаната" Звездиног освајања Купа шампиона 1991. године.

Screenshot / TV Arena sport

15.55 - На стадиону је око 10.000 гледалаца, а на северној трибини попуњени су средишњи сектори и бројни навијачи имају српске тробојке.

15.29 - Имајући у виду резултат ФК Партизан, Звезда би победом над Крагујевчанима могла да са садашњих бод прености у односу на "вечитог ривала", оде на великих "+4"

Најновија вест! НОВИ КИКС ЦРНО-БЕЛИХ: Партизан једва извукао реми против Младости!

15.24 - Ево и састава:

Црвена звезда: Глазер, Спајић, Ђига, Родић, Стаменић, Мијаиловић, Иванић, Канга, Хванг, Букари, Ендијае
Раднички 1923: Лековић, Ћосић, Шербечић, Симовић, Дадић, Алексић, Ристић, Глушчевић, Видосављевић, Беви, Сахли

Уочи меча

Црвена звезда је у седмици на измаку преузела прво место на табели Суперлиге Србије од Партизана, али на ред је дошао мегдан са изузетно расположеном екипом Радничког.

Крагујевчани својим играма одушевљавају Звездиног тренера, Владана Милојевића, а и не чуди - откако је почео други део сезоне, на шест утакмица шест пута су победили (редом су савладали Нишлије, Војводину, Јавор, ИМТ, Радник и Железничар, све уз гол-разлику 13:3).

Четврти је Раднички на табели, престигао је и Чукарички и Војводину, па је важност и тежина овог дуела довела до велике акције звездаша широм Србије.

У фото-галерији која је пред вама можете да видите како су "делије" позивале истомишљенике у Београду, Зрењанину, Сурдулици, Јагодини, Ћуприји, Алексинцу, Крагујевцу, а на једном надвожњаку - и у Републици Српској:

Бонус видео: Несвакидашња сцена, "ујединили" се "гробари" и "делије" после дербија

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44