САД ЈЕ У ПИСКИЈЕВОЈ (НЕ)МИЛОСТИ: Младог голмана "охладила" и ФИФА

Недељко Иљукић

14. 03. 2024. у 14:24

ТАКТИКА "хоћу-нећу" се изгледа није исплатила младом голману Роме Милету Свилару. Он је рођен у Белгији, недавно је добио позив селектора Србије Драгана Стојковића Пиксија да дође на припреме за две предстојеће пријатељске утакмице са Русијом и Кипром, али је напрасно одлучио да сачека позив селектора Белгије Доменика Тедеска.

САД ЈЕ У ПИСКИЈЕВОЈ (НЕ)МИЛОСТИ: Младог голмана охладила и ФИФА

ФОТО: Танјуг/АП

Ипак, данас је селектор ове земље открио лоше вести за Свилара и то оне које су у тамошњи фудбалски савез дошле директно из ФИФА. У светској кући фудбала су добро протумачили "случај Свилар", па је селектор Деско дословце објаснио зашто за два мартовска пријатељска меча са Ирском и Енглеском.

- Свилара нисам позвао јер једноставно не може да игра за нас. ФИФА и стручњаци за спортско право су нам појаснили да он не може да промени федерацију - објаснио је 38-годишњи Тедеско који је јуче и обновио уговор са ФС Белгије до 1916. године.

Ово практично значи да Свилар може да брани само за Србију, али је сада велико питање да ли ће га актуелни селектор Стојковић или било који његов наследник узврстити икада на било који списак, јер је у касну зиму 2024. године овај млади голман рекао "не" земљи у којој је рођен његов отац Ратко, некада легендарни чувар мреже.

Срећом, Србија на месту "јединице" нема тренутно никаквих проблема. Место у стартној постави је изгледа обезбеђено за Вању Милинковић-Савића, а уз њега шансу стрпљиво чекају голмани Мајорке Предраг Рајковић и Челсија Ђорђе Петровић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!

КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!

Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан изгубила од Црне Горе - коначан резултат гласио је 17:33 (9:13) после заиста невероватних дешавања на паркету у Дортмунду, на коме је нарочито бриљирала Армел Кели Атинжре, голман Црногорки, која је остварила чак 18 одбрана, зауствивши нестварна 62% шутева који су ишли ка голу који је чувала.

06. 12. 2025. у 17:00 >> 17:01

ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)

ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.

06. 12. 2025. у 10:31

Коментари (0)

Аудио БМ слушни апарати – гратис батерије за целу годину