МИТРОВИЋ И МИЛИНКОВИЋ САВИЋ СВЕТСКИ РЕКОРДЕРИ! Невероватан успех Ал Хилала који ће дуго остати

Александар Илић

12. 03. 2024. у 22:17

ФУДБАЛЕРИ Ал Хилала на гостовању Ел Итихаду уписали су победу 2:0 и тако се пласирали у даљи ток Лиге шампиона Азије. Притом, тим за који наступају Сергеј Милинковић Савић и Александар Митровић исписали су светски рекорд.

Screenshot / АлХилал

Голове за госте постигли су Јасер ел Шахрани у 61. минуту, и Малком у петом минуту судијске надокнаде. Док је четири минута раније домаћин остао са играчем мање, црвени картон добио је Абдеразак Хамдалала.

Но, вратимо се на оно најбитније...

Ал Хилал је постао тим са највише победа у историји светског фудбала. Тако ће у Гинисову књигу рекорда стајати имена српских фудбалера Александра Митровића и Сергеја Милинковића-Савића.

Када се у обзир узму сва званична такмичења чета Жоржа Жесуса уписала је 28. победу у низу, те тако престигла ТНС из Велса који је у шампионату везао 27. победа, Ајакс је одмах иза са 26, док Коритиба из Бразила има 24, Бајерн 23, Реал једну мање...

Страшна серија Ал Хилала је почела још 25. септембра у саудијском Купу краља. Од тада су победили у још два купа меча, 16 утакмица саудијског шампионата и девет утакмица Лиге шампиона Азије.

БОНУС ВИДЕО: Они су наш понос! После Ђоковића, Јокићу уручено значајно признање