ФИЛ ФОДЕН МАЈСТОРИЈАМА РЕШИО ДЕРБИ МАНЧЕСТЕРА: Јунајтед фантастичним голом повео, Сити на крају узео цео плен (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

03. 03. 2024. у 18:28

ВЕЛИКИ дерби у 27. колу Премијер лиге одиграли су на "Етихаду" Манчестер сити и Манчестер јунајтед, а "грађани" су победили после преокрета са 3:1. Јунак је био дете клуба Фил Фоден.

Још једном су изабраници Пепа Гвардиоле показали колико су доминантни, не само у Енглеској, већ у целој Европи. У потпуности су доминирали и заслужени дошли до друге овеосезонске победе против градског ривала.

Ипак, није добро почело по актуелног шампиона, пошто је Маркус Рашфорд постигао фантастичан погодак и тако ућуткао домаће навијаче.

Од тог тренутка Сити је кренуо да кидише ка голу Андреа Онане. Ређале су се прилике као на траци, но Камерунац је био фантастичан и имао је решење за сваки покушај "грађана".

Домаћин је могао да поравна до одласка на одмор, али се прописно обрукао Ерлинг Халанд. Фил Фоден му је сјајно спустио лопту главом, а овај је са неколико метара пребацио цео гол. То је заиста нешто што се ретко виђа од Норвежанина.

Није Сити паничио, наставио је да напада и у 56. минуту на семафору је стајало 1:1 после прелепог гола Фодена. Добио је лопту од Родрија, унео ју је у средину и одличним ударцем левом ногом коначно матирао бившег чувара мреже Интера.

ЈУНАК Фил Фоден/ФОТО: Танјуг/АП

Није се стање ствари променило ни после изједначујућег поготка. Актуелни шампион је наставио да напада и у 80. минуту је Фоден још једним голом довео свој тим до предности и испоставиће се победе.

Успео је домаћин да дође и до трећег гола. Велику грешку Софијана Амрабата искористио је Ерлинг Халанд који се уписао у стрелце и тако се искупио за невероватан промашај у финишу првог полувремена.

Колико је тим са "Етихада" доминантан кад игра код куће најбоље се види по томе што је изабраницима Пепа Гвардиоле ово био 55. узастопни меч у коме постижу барем један гол као домаћини.

Ова утакмица у потпуности је припала саставу из плавог дела Манчестера. Однос у ударцима био је 27:2, у корнерима је било 15:2, посед лопте је био 74%-26%, а Јунајтед је последњи шут на утакмици упутио у 23. минуту.

Сити наставља трку за титулу са Ливерпулом. "Црвени" су први на табели са 63 бода, имају један више од "грађана". Управо ове две екипе играју 10. марта на "Енфилду". "Црвени ђаволи" су на шестом месту са 44 бода.

БОНУС ВИДЕО: ЕКСПРЕСАН ОДГОВОР ШАМПИОНА: Букари распаметио "делије" против ТСЦ-а