ПАРТИЗАН СА ПРВОГ МЕСТА ЧЕКА ДЕРБИ: Црно-бели добили и Железничар, нека се спреми Звезда! (ВИДЕО)

02. 03. 2024. у 20:23 >> 18:23

ФУДБАЛЕРИ Партизана у добром расположењу дочекују вечити дерби пошто су у 23. колу Суперлиге Србије као домаћини победили Железничар из Панчева са 3:1.

Црно-бели су заслужено дошли до новог првенственог тријумфа. Навијаче клуба из Хзмске може да радује нова сјајна партија Самеда Баждара. Млади нападач је био заслужан за сва три поготка.

Најпре је у 7. минуту искористио одличну асистенцију Алда Калулуа и главом је савладао Милана Мијатовића. Потом је у 29. минуту лепо асистирао Бибарсу Натху за погодак.

Овај 20-годишњак је добру партију крунисао тако што је изнудио пенал, после којег је Израелац постигао девети првенствени погодак.

Једини гол за Железничар био је дело Стефана Хајдина. Бивши фудбалер Црвене звезде је у 20. минуту главом успео да савлада Милоша Крунића који је дебитовао за Партизан.

Могло је да буде још голова, посебно у првом полувремену али мреже се више се више од четири пута нису затресле.

Навијаче домаћег тима може да радује и то што се Матеус Салдања опоравио од повреде и добио је прилику у последњих 20 минута на овом сусрету.

Партизан се овим тријумфом вратио на прво место Суперлиге Србије са 59 бодова и са бодом више од Црвене звезде улази у вечити дерби који је на програму у суботу 9. марта од 17 часова.

Железничар остаје међу најугроженијим тимовима лиге. Панчевци су 15. на табели са 19 бодова.

Партизан - Железничар 3:1 (3:1)

Стадион: "ФК Партизан". Гледалаца: око 12.000. Судија: Данило Николић. Стрелци: Баждар 7, Натхо 29, 35 пен (Партизан) - Хајдин 20 (Железничар).

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Крунић – Стојковић, Филиповић, Ковачевић, Антић – Захид (од 72. Салдања), Овусу – Калулу (од 61. Северина), Натхо (од 61. Кастиљо), Гох – Баждар (од 72. Николић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР (4-5-1): Мијатовић – Ендиаје, Обрадовић, Станковић, Конатар – Јовановић (од 61. Гргић), Кнежевић (од 83. Лакићевић), Ђорђевић, Романић, Хајдин (од 70. Макс) – Игњатијев (од 61. Кахвић).

Друго полувреме: Партизан - Железничар 3:1

87' - Сјајно је Ђорђевић извео слободан ударац и погодио је стативу. Оквир гола је овога пута био савезник Партизана.

82' - Замало да Салдања постигне аутогол, на његову срећу лопта коју је ударио главом је отишла мало поред гола.

75' - Само што је ушао на терен Бразилац је одмах ушао у шансу. Његов ударац је зауставио Мијатовић. Ипак, и да је постигао гол он не би био признат, пошто је Николић фаулирао Ендијајеа.

72' - Немања Николић и Матеус Салдања добили су прилику, док је утакмица окончана за Гајаса Захида и Самеда Баждара.

69' - Још један корнер извео је домаћи, али покушај Филиповића није био добар, па је лопта отишла преко гола.

63' - Партизан је извео први корнер у другом полувремену, но није било никакве опасности по гол гостију.

61' - Две промене и у редовима Панчеваца. Јовановић и Игњатјев су изашли из игре, а прилику су добили Дарио Гргић и Александар Кахвић.

61' - Игор Дуљај је направио прве измене. У игру су ушли Ксандер Северина и Денил Кастиљо, утакмица је завршена за Алда Калулуа и Бибарса Натха.

52' - Могао је Партизан до четвртог гола. Баждар је стигао до лопте пре истрчалог Јовановића, упослио је Калулуа, но један играч гостију је изблокирао његов покушај.

51' - Добра контра Панчеваца, али овога пута није било опасност по гол домаћег тима који чува предност из првог полувремена.

46' - Почело је друго полувреме у Хумској. Одмах је покушао Јовановић из даљине, Крунић се ипак није дао изненадити.

Прво полувреме: Партизан - Железничар 3:1

45+2' - Завршено је прво полувреме у Хумској!

45' - Прво полувреме продужено је за два минута.

43' - Нова шанса за Железничар. Сам је био Романић који је шутирао главом, урадио је то лоше и лопта је отишла високо преко гола.

42' - Добра прилика за госте. Шутирао је Јовановић, али Крунић се сјајно бацио и интервенисао.

35' - Сигуран са беле тачке био је Натхо. Капитену црно-белих на овом мечу је ово био девети првенствени погодак. Послао је голмана у једну, а лопту у другу страну.

33' - Пао је Баждар у казненом простору ривала, судија Данило Николић је најпре показао да нема пенала, али је након погледаног снимка одлучио да покаже на белу тачку.

29' - Добра акција црно-белих и гол Натха. Баждар је одлично спустио лопту главом за Израелца коме није било тешко да из добре позиције затресе мрежу гостију.

27' - Велика прилика за домаће. Баждар је изашао сам испред Мијатовића, шутирао је левом ногом, али је црногорски чувар мреже одлично интервенисао и спречио младог нападача Партизана да постигне други гол на утакмици.

24' - Нова одлична шанса за госте. Главом је сјајно шутирао Лазар Романић, но лопта је отишла поред гола домаћих.

20' - Шок у Хумској. Железничар је изједначио. Бранислав Кнежевић је центрирао са десне стране, а на другој стативи је сам био Стефан Хајдин и главом је савладао Крунића.

17' - Још једна добра прилика за госте. Игњатијев је шутирао искоса са леве стране, али голман црно-белих је добро интервенисао и спречио изједначење.

16' - Опасан напад гостију. Страхиња Јовановић прошао по десној страни, но реализиција је била лоша и лако је све зауставио Крунић.

12' - Мечу у Хумској присуствују и кошаркаши Партизана који су пре два дана у Евролиги победили Ефес у "Арени" (100:90).

11' - Невероватно шта се сада десило. Гох је обишао голмана Железничара, гол тима из Панчева је био празан, Корејац је шутирао но погодио је Аранђела Стојковића и свиран је офсајд.

9' - Захид се нашао у добро прилици, но траљаво је шутирао па није било проблема за Мијатовића да интервенише.

7' - Теренску иницијативу на старту меча домаћин је крунисао поготком. Самед Баждар је добро пратио акцију и одличан центаршут Алда Калулуа главом закуцао у мрежу ривала.

7' - Већ четири корнера је извео Партизан. Ипак, ниједном није морао да интервенише Мијатовић, али од почетка сусрета црно-бели константно прете.

3' - Први опасан напад на уткамици. Гох је прошао по левој страни и успео је да изнуди корнер. После првог одмах је уследио и други ударац из угла. Није било опасности гол гостију.

1' - Почела је утакмица у Хумској, а први су са центра кранули домаћи фудбалера.

Уочи меча:

Састави тимова:

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Крунић – Стојковић, Филиповић, Ковачевић, Антић – Захид, Овусу – Калулу, Натхо, Гох – Баждар.

ЖЕЛЕЗНИЧАР (4-5-1): Мијатовић – Ендиаје, Обрадовић, Станковић, Конатар – Јовановић, Кнежевић, Ђорђевић, Романић, Хајдин – Игњатијев.

Ово је за црно-беле загревање за оно што екипу чека наредне недеље, а то је вечити дерби. Навијаче може да радује то што су на клупи Матеус Салдања и Ксандер Северина.

Ван строја су голман Александар Јовановић и капитен Светозар Марковића кога на позицији штопера мења Александар Филиповић.

Партизан је у првој утакмици у Панчеву тријумфовао са 2:1, а до победе је дошао у 81. минуту преко Гајаса Захида.

Црно-бели су тренутно други на табели са 56 бодова, имају два мање, али утакмицу мање од Црвене звезде. Железничар је на претпоследњем 15. месту са 19 бодова.

БОНУС ВИДЕО: ПАРТИЗАН ДУПЛИРАО ПРЕДНОСТ: Црно-бели постигли гол после велике грешке ривала

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44