КАКАВ ШОК У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Нуњез спасао Ливерпул у 99. минуту и прекинуо 40-годишње проклетство

02. 03. 2024. у 18:13

Фудбалери Ливерпула савладали су екипу Нотингем фореста резултатом 1:0 у 27. колу Премијер лиге.

Очекивало се да ће екипи Ливерпула бити тешко, с обзиром на проблеме са повредама које имају момци предвођени Јиргениом Клопом, па самим тим и утакмица није била превише узбудљива. "Црвени" нису могли да пробију бедем "шумара" па нисмо имали прилику да видимо праве шансе.

Покушао је Клоп у другом полувремену да размрада екипу изменама. Чак пет играча заменио немачки стручњак, али када је у екипу увео Дарвина Нуњеза испоставиће се да је то пун погодак. Меч је одмицао, судија је продужио утакмицу чак десет минута и све је већ деловало као да ће ливерпул доживети кикс који може скупо да их кошта у борби за титулу. Међутим после корнера који је извео Собослај и велике гужве у шеснаестерцу, лопта се одбила и деловало је да се Нотингем одбранио, али се лопте некако дочепао Мекалистер који је центаршутем пронашао Нуњеза који је постигао гол и донео Ливерпулу драгоцена три бода (ВИДЕО).

Тријумф који је остварио тим Јиргена Клопа је прва првенствена победа Црвених на гостовању Форесту још од октобра 1984 - од тада је Нотингем шест пута узимао цео плен, а седам пута је било нерешено.

Након овог меча, Ливерпул је остао на првој позцији шампионата са 63 бода, док је на другом месту Манчестер сити са 59 бодова и утакмицом мање.

БОНУС ВИДЕО: Због овога је досуђен пенал за Црвену звезду против ТСЦ-а