НОРВЕЖАНИН ПОНОВИО ПОДВИГ ОД ПРОШЛЕ ГОДИНЕ: Лутон и Лајпциг неће по добром памтити Халанда

М. Блажић

28. 02. 2024. у 17:13

СИТИ шест, Халанд пет, Де Брујне четири. Магичну ноћ "грађана" на гостовању Лутону у оквиру осмине финала ФА Купа обележили су Норвежанин головима (5), а Белгијанац асистенцијама (4) за убедљивих 2:6 и потврду да ниједан ривал нема ни промил шансе када су два најбоља Гвардиолина играча на потребном нивоу.

Посебно је упечатљив учинак плавокосог нападача који је већ до краја првог полувремена спаковао осми хет-трик у дресу Манчестер ситија, да би до 58. минута уписао нову "петарду" идентичну као и ону из марта прошле године када је у реваншу осмине финала Лиге шампиона против Лајпцига постигао пет голова за свега 36 минута, од 22. до 58. минута.

И поред чињенице да је Белгијанац одиграо нестварно и уписао четири асистенције за прва четири Халандова гола мало ко је у дану после утакмице за анале на "Кениворт роуду" говорио о његовом врхунском достигнућу. Норвежанин је са пет погодака Лутону стигао до бројке од 79 голова на 83 одигране утакмице за "грађане" од доласка у клуб јула 2022.

- Пресрећан сам, наравно. Драго ми је да враћам форму баш у моменту када нас очекују најважније битке у Премијер лиги и Лиги шампиона. Осећам се добро, то ми је најважније, јер када је тако онда је све много лакше. Узбудљиво време је пред нама и верујем да смо спремни за напад на све трофеје - усхићено је констатовао Халанд по завршетку утакмице која ће свакако представљати значајну ставку у његовој богатој фудбалској биографији.

Стратег Манчестер ситија Пеп Гвардиола је сијао од среће и приликом "сипања" хвалоспева није заборавио ни егзекутора, ни асистента.

- Кевину су потребни нападачи какав је Халанд и Халанду је потребан "пакер" какав је Кевин. Они су заиста идеалан спој када се нађу на терену. Свакако су њих двојица били у првом плану на овом мечу, али никако не би требало заборавити ни допринос осталих у овој лепој и убедљивој победи - подвукао је Шпанац.