ЦЕЛА ЗЕМЉА У ШОКУ: Фудбалерка (24) преминула неколико дана пред утакмицу каријере, саиграчице не могу да дођу себи

Александар Илић
Александар Илић

25. 02. 2024. у 11:51

ФУДБАЛЕРКА Замбије Норин Бетани преминула је у четвртак и то неколико дана пред меч каријере.

ЦЕЛА ЗЕМЉА У ШОКУ: Фудбалерка (24) преминула неколико дана пред утакмицу каријере, саиграчице не могу да дођу себи

Фото: Новости архива

Бетани је преминула због маларије која јој је установљена у среду, а 28. фебруара требало је да наступи у утакмици против Гане, која победника води на Олимпијске игре у Париз.

Огласили су се тим поводом и из Фудбалског савеза Замбије.

- Изузетно смо тужни због Норинине смрти, посебно због тога што је ушла у привремени тим за квалификације за Олимпијске игре. Из финалног тима је испала само због болести. Можемо само да замислимо како се њени саиграчи осец́ају у овом часу и надамо се да ц́е моц́и да јој одају почаст победом у Гани у мечу у којем се надала да ц́е бити део - изјавио је Сиднеј Мунгала, портпарол ФСЗ.

Капитен женске селекције Замбије Барбра Банба о преминулој саиграчици говорила је на конференцији за медије.

- Нека њена душа почива у миру. Бити капитен је веома тешко и тешко је убедити све да наставе. Покушавамо да се саберемо. Знамо да се то догодило, и само се надамо да то нец́е утицати на нашу игру и имамо разлог зашто смо овде, имамо задатак пред нама - изјавила је.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али карамеле се неће предати без борбе

КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али "карамеле" се неће предати без борбе

ВАЖАН понедељак у Премијер лиги доноси дуел на "Хил Дикинсон" стадиону где Евертон жели да по први пут после сезоне 2013/14 упише две победе над разизграним Манчестер јунајтедом у истом шампионату.

23. 02. 2026. у 08:00

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ВЕЧИТИ ДЕРБИ ОВАКВУ ПРОВОКАЦИЈУ НЕ ПАМТИ! Делије развиле трансапрент на ЈУГУ! Гробари остали у шоку! (ВИДЕО)